Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Névváltoztatásnál milyen...

Névváltoztatásnál milyen indoklás elfogadott?

Figyelt kérdés
Nevet szeretnék változtatni és azt olvastam, hogy hivatalosan meg kell indokolni. Milyen magyarázat elfogadható? Vagy elég csak azzal indokolni, hogy személyes ok?

ma 18:39
 1/5 anonim ***** válasza:
42%
Utoljára akkor változott a nevem. Amikor meg kaptam a norvég állampolgárságot, a magyar mellé. A norvég állampolgárként a norvég személyimben teljen más norvég név szerepel mint a magyarban / a születési nevem. 47 éves férfi vagyok, és magyar norvég kettős állampolgár. Igy van egy magyar nevem és egy norvég. De te gondolom nem erre gondoltál?
ma 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%
Jó kérdés, hívd fel a hivatalt és kérdezd meg.
ma 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
Őszintén válaszolj. Csak egy hülye szabály, hogy meg kell indokolni, beírod, hogy "Születésemtől fogva nem voltam kibékülve a nevemmel, sosem tudtam vele azonosulni..." és el fogják fogadni.
ma 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Justinianus ***** válasza:

Azért nem minden hülyeség, amit te nem értesz.

Nyilván az indoklás akkor érdekes, ha pl. történelmi, vagy régies írásmódú családi nevet venne fel az illető, hogy eldönthető legyen az engedélyezés, nem akkor, ha Pintyőkéről Kittire szeretné a keresztnevét megváltoztatni.

ma 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Vezetéknév vagy keresztnév?

Ha normálisan megfogalmazod, a keresztnévnél szinte bármit elfogadnak. Elég annyi is, hogy nem tudsz vele azonosulni.


Ha vezetéknév, arra meg biztos van komplett sztorid. Visszavennéd az ősöd eredeti nevét, amit évtizedekkel ezelőtt magyarosítottak, anyád nevét szeretnéd viselni, mert apáddal már nincs kapcsolatod, évek óta itt élsz, a szíved közepe ez a környék, ezért akarsz Budai lenni Szabó helyett…stb.

ma 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!