Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen EU vagy honi jogszabály...

Bigbilly kérdése:

Milyen EU vagy honi jogszabály írja elő, hogy a számítógépeket operációs rendszerrel együtt szabad csak értékesíteni?

Figyelt kérdés
Pontos hivatkozás kellene, előre is köszönöm!

#számítógép #operációs rendszer #FreeDOS #hardver értékesítés #jogszabályi kötelezettség
tegnap 11:01
 1/6 sörpocak ***** válasza:
100%

Biztos vagy benne, hogy van ilyen szabály?

Tudsz úgy számítógépet venni, hogy magadnak kell rátelepíteni az általad kiválasztott operációs rendszert. Az üzletek csupán ügyfélélmény okán megelőlegzik ezt a lépést.

tegnap 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom, ezért kérdezem. Az alapot egy régóta fennálló Wikipédia bejegyzés jelenti, itt: [link]


Nem autentikus hírforrás, de éppen a helyretétele lenne érdekes, megalapozott jogi alátámasztással: akár az igen, akár a nem.

tegnap 11:13
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs ilyen szabály, én is csak ezt a wiki cikket találtam róla.

Korábban erre az oldalra hivatkoztak, de itt sincs szó ilyesmiről:

[link] [link]

tegnap 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Semmilyen.
tegnap 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mégis milyen szabály írhatná ezt elő? És ha alkatrészenként veszed? Nekem egy nagy dobozban jött a motyó és az alaplap UEFI-jén kívül semmilyen szoftver nem volt rajta, pedig egy teljes konfig volt.

De kész gép esetén miben akadályoz egy előre telepített rendszer. A FreeDos-al kevés felhasználó tud mit kezdeni (meg nem is akar). A GUI-s oprendszerből meg olyat raksz rá amilyent akarsz.

tegnap 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ilyen szabály nincs, kérdező.


Nem is tudom, honnan szedted....



Az op. rendszerrel történő értékesítés egy SZOLGÁLTATÁS, amit nyújt neked az eladó.

Vagy kell érte külön fizetni vagy nem.

De ahol nem kell, ott egy "kicsit drágább" a periféria... úgyhogy mindenhogy kifizeted az Op. rendszert, csak ez nem mindenkinek egyértelmű azonnal.


Az egyszeri, átlag vásárló - aki nem jártas az informatikában - erre csak jóval később jön rá....... már ha rájön egyáltalán.

ma 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!