Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Helyezhetek el bekapcsolva/akt...

Helyezhetek el bekapcsolva/aktiválva hangrögzítő eszközt egy járműben vagy helyiségben úgy, hogy az ott tartózkodók nem tudnak róla?

Figyelt kérdés

Rögzíthetek egy helyiségben vagy járműben két személy közti személyes vagy kihangosított telefonbeszélgetést úgy, hogy egyikük sem tud a hangrögzítésről?

Pl ha kiváncsi vagyok, hogy a bent tartózkodó kivel és miről beszél?

Én nem tervezek ilyet, de gyanakszom, hogy ilyen módon lehallgatott egy ismerősöm és vele nem kapcsolatos, rá nem tartozó, akár intim információkhoz is hozzájuthatott.



szept. 17. 21:54
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Konkrétumot nem fogok írni, de átfogalmazom a kérdést!

Kaphatok-e jogvédelmet abban az esetben, ha kiderül, hogy egy kollégám a tudtom, beleegyezésem nélkül készített hangfelvételt köztem és harmadik személy között elhangzott személyes és/vagy telefonos beszélgetésről és az így hozzájutott információknak köszönhetően kellemetlen helyzetbe hozott a kollektíva előtt?

Továbbá, mivel a rögzítések alkalmával nem volt személyesen jelen, hozzájuthatott személyes, akár intim, családi információkhoz, ami abszolút nem tartoznak rá! Milyen kifejlete lehet egy esetleges peres eljárásnak?

Fontos, hogy nincs közvetlen bizonyíték, de ha lesz, abban az esetben érdekelnének a lehetőségeim!

szept. 18. 12:33
 12/12 anonim ***** válasza:

1. Keresek egy ügyvédet.

2. Bejelentitek a NAIH-nál, akik vizsgálatot fognak indítani.

3. Bűntetőfeljelentést teszel írásban az ügyészségnél, ügyvéd segítségével. (Az ügyészség majd továbbítja a rendőrségnek)

4. Polgárri perre mész.


Ebben a sorrendben vidd véghez, de csak akkor ha 100%-osan tudod bizonyítani.

szept. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!