Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elhunyt személy nevéről nem...

Elhunyt személy nevéről nem lettek megszüntetve a közmű szerződések, pl áram, víz. Továbbra is megy a címre számla (csekk). Ha valaki megveszi az ingatlant, akkor átszállnak rá ezek a tartozások, vagy mikor/hogyan lehet töröltetni a szolgáltatóknál?

Figyelt kérdés

szept. 11. 09:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Az örökös, örökli a "sarat" is, rendeznie kell, mielőtt eladja az örökséget.
szept. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha én ilyen ingatlant vennék, akkor az eladóval együtt mennék a közmű szolgáltatókhoz átíratni a szolgáltatást a nevemre. Szerintem ez gond nélkül megtörténne, de ha valahol problémáznának azon, hogy nem az eladó nevére megy a számla, hanem a már elhunyt szülője (rokona) nevére, akkor azt mondanám, hogy ezt rendezze le ő, és utána menjünk be ismét, hogy a nevemre kerülhessen. Jó tanácsként annyit mondanék az eladónak előtte, hogy vigye el az elhunyt halotti anyakönyvi kivonatát, akkor nagy eséllyel mindenhol zökkenőmentesen el tudjuk ezt intézni.


A korábbi tartozások téged (vevőt) természetesen nem érintenek. A közmű szolgáltató ezt majd behajtja az eladón vagy akin akarja. Te tiszta lappal indulsz attól a mérő állástól, amit az eladóval együtt leolvastatok és egyetértésben beírtok a megfelelő rovatokba.

szept. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha a tartozásokat ráterhelték az ingatlanra (ez a tulajdoni lapon szerepel), akkor sajnos igen, az új tulajdonos kénytelen kifizetni (vagy az ingatlant úgy megvenni, hogy ezt is bele kell kalkulálni a vételáralba). Ha csak a csekkek vannak, akkor az elhúnyt örököse felel a számlákért.


Mikor halt meg a korábbi tulaj? Mert a bejelentésre 180 napot adnak a jogszabályok a halálesetre.

szept. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Új szerződést akkor fognak az új tulajdonossal kötni ha előtte rendezve lettek a számlák. Ezért minél hamarabb fizetni kellene, mert a tartozással a büntetések, kamatok is együtt nőnek és akár bírósági eljárás is lehet belőle ami megnehezíti az ingatlan eladását.

Elvileg a szerződő halálát be kellene jelenteni a szolgáltatónak, de akkor kellene valaki aki helyette szerződik velük, hogy ne kapcsolják ki a szolgáltatást. Az sokkal többe kerül, mint fizetni havonta rendesen. Nem szoktak szólni ha hónapokkal később van bejelentve ha addig valaki fizette a számlákat és viszik az új tulajdonost is egyből.

Ahogy 1-es írta, az örökösé a számla, rezsiköltség is nem csak a lakás. Viszont már akkor érdemes fizetni amikor a hagyatéki eljárás még folyik és nincs egyértelmű döntés az öröklésről. Ha esetleg több örökös lesz vagy más örökli, akkor attól el lehet kérni a számlák összegét a hagyatéki eljárásban, vagy megosztani vele. Vagy ha az örökösök eladják az ingatlant, akkor a vételárból megkapja a számlák összegét az aki kifizette és a többi pénzt osztják el a tulajdonrészük arányában.

A lényeg: a számlákat fizetni kell a tulaj halála után is valakinek, az a legkevésbé rossz megoldás. Aztán már van idő rendezni mindent.

szept. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Pontosítanom kellett volna.

Az ingatlannak 9 tulajdonosa van, köztük kiskorúak is. Egyik sem akar foglalkozni számlákkal, tartozásokkal, szolgáltatás lemondással. Aki tudta, hogy van benne tulajdona, az lemondott róla gyerekeinek, hogy ne kelljen fizetnie.

Egyedül, egy halotti anyakönyvi kivonattal a kezemben, szóba állnak velem a közműveknél, akkor is, ha nem viszek magammal tulajdonost, illetve még én sem vagyok tulajdonosa az ingatlannak?

Valahogyan ki kell derítenem, hogy mekkora tartozások vannak jelenleg náluk (E.On, Vízszolgáltató)

Az ingatlan tulajdonjoga (tulajdoni lap), jelenleg nincsen megterhelve tartozással, végrehajtási joggal.

Köszönöm a válaszokat.

szept. 11. 10:49
 6/15 A kérdező kommentje:
A szolgáltatások tulajdonosa már évekkel ezelőtt elhunyt
szept. 11. 10:51
 7/15 anonim ***** válasza:

Te ki vagy?

Ha nem vagy tulajdonos, miért te akarod intézni?

szept. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Ha a jelenleg tulajok (örökösök) nem fogják kifizetni az esetleges közmű tartozásokat, akkor addig nem tudom a nevemre íratni?

Ha közben megveszem a házat, akkor továbbra is őket terheli a tartozás? Akkor is, ha eladták a tulajdonrészüket?

szept. 11. 10:54
 9/15 A kérdező kommentje:
Ingatlan vevője vagyok. Azért én akarom intézni, mert a tulajdonosok nem fognak.
szept. 11. 10:55
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Bakker, ez az eladók dolga lenne!

Addig ne írj alá semmit és ne fizess, amíg ezt el nem intézik.

Ha senki semmit nem hajlandó intézni, akkor másik ingatlant kell keresni. Ezt majd elárverezik a tartozások fejében és senki semmit nem kap. Hülyeség ellen nincs orvosság.

szept. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!