Milyen jogi lehetőségem van arra, hogy a húgommal együtt örökölt ingatlantól távol tartsam a húgom férjét? Részletek lent.
Sajnos úgy alakult, hogy szüleink elhalálozásával a húgommal együtt örököltük a szüleink lakását és a kis telket, amin fekszik. Vannak rajta egyéb eszközök, fűnyírótól kezdve az egyéb kerti dolgokon át a háztartásbeli dolgokig, evőeszközök, konyhai eszközök, bútorok stb. Nos, a húgom megjelent a férjével, és a férje elkezdett egyből körbejárni, felmérni a dolgokat, rendezkedni, hogy neki ez meg az kell, már pakolta volna össze a dolgokat, hogy miket vinne el. Erre nagyon mérges lettem, mert neki ehhez az egészhez tudtommal semmi köze nincs, nincs bejegyezve a tulajdoni lapon tulajdonosként, úgyhogy ráripakodtam, hogy hagyja el azonnal a telket. Viszont erre még neki állt feljebb, hogy ne utasítgassam, és a testvérem is a védelmére kelt, hogy fogjam úgy fel, hogy amit a férje rendezkedik, az olyan, mintha ő tenné... Sajnos a testvéremnek semmilyen önálló akarata nincsen, mindenben a férje irányítja.
Szerencsére az én férjem nem ilyen, ő megértette, hogy ez csak rám és a húgomra tartozik, nem szól bele abba, amihez nincs köze. Én mindenről (telek eladása, az itt található eszközök szétosztása) csak a testvéremmel vagyok hajlandó tárgyalni, senki mással nem. Attól félek, hogy a tudtom nélkül fog a sógorom megjelenni és elvinni, ami tetszik neki.
Mit tudok tenni, hogy ezt megakadályozzam? Sajnos járatlan vagyok a jogi dolgokban, de remélem, van erre valamilyen védelem... Nem vagyok jóban egyébként a testvéremmel sem, nem nagyon ismerem a férjét (más városban lakunk és nagyon ritkán találkozunk), számomra ez az egész olyan mintha egy idegen jönne rendezkedni, tenni-venni és méregetni, hogy mi kell neki a szüleim házába, ahol felnőttem és ahol én vagyok otthon és nem ő.
Amíg a húgoddal nem rendezitek valahogy az öröklött vagyontárgyak jogi sorsát pl. használati megállapodás, vagy akár adásvétel, bérlet, vagy végső soron közös tulajdon megszüntetése, addig bizony ez így van.
A húgod férje - a húgod engedélyével - azt visz el, amit akar, mert az övé is az, ami a tiéd.
Az a helyzet, hogy osztatlan közös tulajdont kaptatok.
Ez egy sz@r jogi helyzet, mert MINDEN vagyontárgy fölötti tulajdonjog eszmei hányadrészek szerint közös.
Ugyanannyi joga van mindenhez a húgodnak, mint neked.
Kérhetsz ellene birtokvédelmet, de Ő is ellened.
Na ezért kéne rendezni ezt mihamarabb.
SÜRGŐSEN rendezzétek az ingóságok helyzetét, te (a férjeddel) meg a húgod (természetesen a férjével, mert ők itt egynek számítanak) osszátok el, vigyétek haza a mozdítható cuccokat, és minél előbb adjátok el az ingatlant.
Ilyesmire jogi védelem NINCS, mivel a házaspár együtt van jelen, de te meg a húgod vagytok jogilag birtokon belül. Nem tilthatod ki a húgod törvényes férjét, és primitív hülyeség amiatt tönkretenni a kapcsolatodat a testvéreddel.
(Ha nem bírtok normálisan megegyezni, akkor az egészet ingóságokkal együtt hivatalosan zárjátok le, úgy adjátok el mindennel együtt. Szerintem ez idiótaság volna.)
#2-es ezt írja: osszuk el a mozdítható cuccokat.
Éppen erről szól a kérdésem, hogy itt nem arról van szó, hogy elosztjuk ezeket, hanem a húgom férje egyoldalúan pakolná el magának, ami neki tetszik.
Ez a lényege a kérdésemnek, hogy ezt milyen módon tudom megakadályozni? Közjegyzővel pl. nem lehet egy listát készíteni ezekről a tárgyakról és valahogy ellenőrzött módon, hivatali felügyelet alatt szétosztani, hogy ne szabadrablás legyen?
Ezt nem lehet, kérdező!
Mert ami a tiéd, az egyúttal a hugodé is.
Semmire nem mennél a közjegyzővel.
A közös tulajdon bírósági megszüntetése lehet megoldás, végrehajtó által.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!