Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magánszemélytől, ügyvéd által...

Magánszemélytől, ügyvéd által írt levélre mi a megválaszolandó határidő? Van erre előírás? Amennyiben igen, van rá hivatalos paragrafus, hogy mi alapján számolandó?

Figyelt kérdés
A szomszéd, az ügyvédje által a telekhatárra vonatkozólag írt egy felszólító levelet. Ebben 8 napos határidőt jelölt meg a válaszadásra. Ezt jogosan tette, hogy csak 8 nap határidőt jelölt meg? Vagy van erre előírt jogszabály?

aug. 4. 15:47
 1/4 Noren1989 ***** válasza:
30%
Kézhezvételtől kattog a 8nap... De am ja, ez a bevett szokàs.
aug. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Annyi amennyit meghatázotott a levélben. Írhatott volna 10-12-15-20-30-... napot is.
aug. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Sajnos a válaszok, nem a kérdésemre vonatkoztak. Tudom, hogy mi a 8 nap. tudom, hogyan kell számolni. De amit kérdeztem, az az, hogy van erre előírás? Amennyiben igen, van rá hivatalos paragrafus, hogy mi alapján jogosult bárki egy magán levélben rövid határidő megadására?
aug. 6. 19:36
 4/4 anonim ***** válasza:
Legyél már annyira leleményes hogy 8 napon belül írsz neki 2 sort, hogy nem tudsz 8 napon belül válaszolni, mert épp földrengés van és a tyúkok kiszabadultak és ellik a malac és halasztást kérsz.
aug. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!