Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez így hivatalos/per esetén...

Ez így hivatalos/per esetén elfogadható dokumentumnak minősül?

Figyelt kérdés

Röviden:


A kapcsolatom alatt kaptam a páromtól egy iPadet. Régi álmom volt, ezen a legjobb rajzolni az összes eddig próbált eszköz közül.


Részletfizetéssel vette (kb. félmillió forint összesen), még most is tart. Az ő nevén van, az ő előfizetéséhez tartozik, hűségidővel meg mindennel.


Nemrég szakítottunk. Messengerben többek között megkérdeztem, hogy a tablet sorsa mi legyen: maradhat-e nálam, vagy kéri vissza. Amennyiben maradhat, úgy szívesen átvállalom a költségeit.


Leírta, hogy maradjon nálam, és a költségeket állja továbbra is ő.



Később találkoztunk élőben is, hogy átbeszéljük a szakítást - én már biztos voltam benne, hogy részemről ennek vége (röviden: nem tudom tovább tűrni azt, ahogy bánt velem, pedig amúgy borzasztóan toleráns és megbocsájtó vagyok) ő viszont nem akarta ezt elfogadni.



Nem lett rendesen diagnosztizálva, de jelen vannak nála Borderline személyiségzavarra jellemző tünetek, többek között az impulzív viselkedés, hangulatingadozás, nem megfelelő indulatkezelés - ezért utána hozzám vágott egy olyan kijelentést, hogy beperel x dologért, és mellé kéri vissza a tabletet és a hozzá tartozó tollat (~40.000 forint)


Utána persze bombázott, hogy sajnálja, nem úgy értette, nem kell vissza a tablet.

Még egy formális üzenetet is írt, hogy lemond róla.


Én viszont egyrészt nem akarok megkockáztatni egy tényleges pert (nem valószínű, de na, nem játszunk a tűzzel) mert az általa felsorolt dolgok közül egyedül ez az, ami tényleg támadható. Másrészt azóta nem is nyúltam az imádott tablethez, lelkileg nem tudom rávenni magam.


Szóval visszaadom neki, tollasul-tokostul-táskástul, és majd szerzek magamnak egy másikat, ami 100% az enyém.


És most a fő kérdés:


Fabrikáltam egy átadás-átvételi dokumentumot. Szerepel benne egy rövid szöveg, hogy alulírottak között átadásra kerül az eszköz (meg még pár másik nálam maradt dolog), szépen felsorolva, gyári szám meg minden.


"Az átadó kijelenti, hogy az átadásra kerülő eszközök és tartozékok jó állapotban vannak, és megfelelően működnek. Az átvevő kijelenti, hogy az eszközöket és tartozékokat átvette, és azok állapotát megfelelőnek találta."


Átadó és átvevő neve és személyi igazolványszáma, és egy-egy szignó. Egy példány az enyém, egy az övé.


Ha bekövetkezik a legrosszabb, és esetleg tényleg beperel, akkor ez egy korrekt, elfogadható dokumentum, ugye?


júl. 31. 09:56
 1/1 anonim ***** válasza:
Igen. De nem fog beperelni, mert a költség több, mint a tablet. :)
júl. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!