Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez mennyire volt törvényes...

Ez mennyire volt törvényes eljárás?

Figyelt kérdés

Egy boltba tértem be kerékpározás közben.

A parkolóból láttam, ahogyan két rendőrautó szirénázva üldöz egy menekülő Mercedest.

Eleinte nem tudtam a dolgot hova tenni, féltem hogy meg ne sérüljön valaki. Majdnem egy órával késöbb, harminc kilométerrel feljebb az út közepén állt egy rendőrautó, összetörve, a másik pedig az utat zárta el. A forgalmat a párhuzamos kövezett útra terelték, onnan mindenki látta, ahogyan a felismerhetetlenségig összeroncsolódott Mercedesbe beszorult két ember. Ennek ellenére a zsaruk fegyvert fogtak rájuk. Mentő és tűzoltó a helyszínen még nem volt. Ők néhány perccel késöbb jöttek ránk szemben, és jött egy mentőhelikopter is.


Visszafelé a Mercedes teteje el volt távolítva, védőruhás rendőrök pedig ott helyszíneltek körülötte.



Két sérült emberre mennyire etikus fegyvert fogni?



Ok, valami bűncselekmény elkövetői, remélem megkapják a büntetésüket. De mint embertársaimat sajnálom.



júl. 29. 10:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Etikus vagy nem etikus, a saját védelmük fontosabb. Nem tudom mennyire nézel külföldi rendőrös videókat, főleg amerikait. Volt amin az elkövetőt többször meglőtték, a földre zuhant, majd 2 perc múlva konkrétan felugrott és arrébb futott 10 métert, ahol megint összeesett. A rendőr nem tudja hogy az illető színlel-e vagy sem, nem tudja van-e fegyver a járműben, és így tovább. Amíg nem érkezik erősítés és szakavatott segítség, aját maguk nem állhatnak neki a mentésnek.
júl. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez mikor történt?
júl. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#2

Nem idei eset már, a kérdést azért tettem föl, mert nem értem az eljárásukat.



#1

Egy bodycames videót néztem meg, de rájöttem, hogy ez nem az én világom

júl. 29. 10:35
 4/12 A kérdező kommentje:
A helyzetet tovább bonyoloitja az, hogy az Ügyészségi hírekben nincs még szó a vádemelésről.
júl. 29. 10:37
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted miért nem állt meg a két Őt üldöző rendőrautónak?
júl. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 árokpart ***** válasza:
0%
1-es Magyarországon szinte 0 az esélye, hogy valakinél éles maroklőfegyver legyen hacsak nem kormánytag vagy ügyész, bíró, alkotmánybíró, fegvyeres biztonsági őr vagy éppen az államfő. Ugyanis egyedül ezek az emberek kapnak rá tartási és viselési engedélyt. Feketén szerezni meg manapság szinte lehetetlen a schengeni szigorú rendszer miatt, továbbá azokban az országokban ahol szabad fegyvertartás van, ott kizárólag a saját állampolgárait szolgálják ki éles fegyverrel vagy lőszerrel. A migránsok meg nem osztogatják, nem adogatják el a fegyvereiket sem a lőszereiket.
júl. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
6/6 árokpart Ahogy te elképzeld. Pár éve, városban ahol lakok, pisztolyokat, gépfegyvereket, kézigránátokat, halomba a töltényeket foglaltak le. Gondolod, egyre is volt engedély? Még melóztam, nekem is ajánlottak megvételre különböző fegyvereket. Pedig én csak piti bűnöző voltam. Mikor a ruszkik vonultak ki, azok is adtak láda sörért AK-t. Jugó balhé után is bőven lehetett venni. Még volt a ruszki vonat, azon is jött arany, ikon, fegyver, dollár feketén. Már nem vagyok kapcsolatba ukránokkal, de tuti tudnak ők is. Azt értem, hogy Józsi a sori melós, nem tudja hogy és hol lehet beszerezni, de aki olyan körökben mozog, lazán betudja szerezni.
júl. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
56%
Ennyire azért ne legyél empatikus, hogy bűnözőket sajnálsz. A bűnüldözés törvényes, sőt közérdek. Attól, hogy sérült, még lőhet.
júl. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 árokpart ***** válasza:
8-as Törvényes persze törvényes keretek között.
júl. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 árokpart ***** válasza:
Azért Magyarország még nem Dél-Amerika, hogy összevissza lövöldöznek.
júl. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!