Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A poligámia tiltott. De ez...

A poligámia tiltott. De ez vonatkozik a fiqh szerinti házasságkötésre is?

Figyelt kérdés

A 2012. évi C. törvény (Büntető törvénykönyv) 214. §-a szerint: aki házasságának fennállása alatt újabb házasságot köt, vagy aki házas személlyel házasságot köt, bűntett miatt 3 évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


Viszont mi a helyzet akkor ha felveszem az iszlámot és elveszek 4 nőt feleségül, az iszlám jogrend (fiqh) szerint házasságot kötünk. Viszont hivatalos polgári házasságot nem kötünk. Tehát polgárilag nem vagyunk házasok, viszont az iszlám jogrend szerint házastársak vagyunk.


Ilyenkor nem vonatkozik a btk?



júl. 28. 15:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
Az mi?
júl. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A magyar jog a magyar jogra vonatkozik. Egyszerűen a magyar jog nem fogja elismerni a feleségeidet amíg az itthoni jog szerint házasságot nem kötsz valakivel (véleményem szerint).

Érdekes egyébként, mert (szintén az én véleményem szerint, nem vagyok szakértő) elvileg köthetsz polgári házasságot egy valakivel és aztán egyházit egy másik valakivel, így gyakorlatilag lehet két feleséged, de nyilván a magyar jog csak azt az egyet fogja elismerni hivatalosan akivel polgári házasságot kötöttél. Nyilván a kérdés esetében szintén jogi házasságról van szó, de szerintem azt nem ismerik el itthon. De talán meg kéne kérdezni az illetékes hatóságot, mert most már én is kíváncsi vagyok :D

júl. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#1


A fiqh az iszlám jog. Ezt sokan keverik a sáriával. A kettő között az a különbség, most mást idézek, hogy "A sária az ami Istennél van, a fiqh ami az embereknél."

Tehát a konkrét hétköznapi dolgokra vonatkozó jogi tematikáju dolgokra a fiqh vonatkozik.

júl. 28. 16:04
 4/12 anonim ***** válasza:
Köszi!
júl. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
100%
Azt nem tiltja a törvény, hogy egyszerre 2-3-4 nővel élj együtt, de a magyar jog csak egyiküket fogja feleségként elismerni.
júl. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ha a magyar jogot nem érdekli akkor nincs para.

Ugyanis az iszlámban házasságkötéskor kötelező házassági szerződést kötni. Azaz pontosan részletezni, hogyha ez meg az lesz akkor ezt meg azt kell majd csinálni, pl kinél lesznek a gyerekek, ki mennyit fizet majd stb.

júl. 28. 16:38
 7/12 A kérdező kommentje:

#6


Mármint válás esetén (ugyebár egyből a legrosszabbra is fel kell készülni)

júl. 28. 16:39
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy a gyerekek kinél lesznek elhelyezve, azt egy magyar bíróság fogja eldönteni. Ilyen esetben szerintem a figh inkább csak útmutató lesz a magyar törvények szerint, semmiképpen sem kötelező érvényű (elvileg a mindenkori hatályos jogrend szabályai felülírják az idegen szabályokat).
júl. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Itt jön képbe az, amit szoktak sokan mondani, hogy a házasság csak egy papír. Lehet 1000 nőd, teljesen legális, csak 1000 papírod nem lehet. Mit csinálnál vele, leadnád a méh telepen?
júl. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Alex Fly ***** válasza:
100%
Nem kell túlbonyolítani: az lesz a feleséged,akivel jogolag érvényes házasságot kötsz. A fiqh nem része a magyar jogrendnek, ha aszerint kötsz házasságot, az jogilag nem érvényes házasság.
júl. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!