Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az sért valamilyen jogszabályt...

Az sért valamilyen jogszabályt, ha ingatlanbérlés legvégén nem fizetek rezsit hanem azt mondom, hogy kb fedezi a kaució amit így vissza se kérek?

Figyelt kérdés
júl. 8. 07:32
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Maga a kerdes se arrol szól hogy mit szól hozzá hanem hogy mi a törvény
júl. 10. 21:01
 12/27 anonim ***** válasza:

Azt leírták előttem. Az a törvény, hogy kifizeted a tartozásodat, a tulaj meg visszaadja a kauciót, hacsak nem kell valami miatt visszatartani.

De az is a törvény, hogy bármiben megállapodhattok, ami nem sért jogszabályt. Így abban is megállapodhattok, hogy a rezsit levonja a kaucióból, és csak a maradékot adja vissza. Ha van maradék.

júl. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Írtam hogy nincs ilyen megállapodás.


Viszont akkor ez a törvénysértés érdekelne hogy minek nevezik és mi jár érte

júl. 11. 11:12
 14/27 anonim ***** válasza:

Én meg azt írtam, hogy meg kellene állapodni.

Ez nem bűncselekmény, nem jár érte semmi. Hanem polgári per tárgya lehet, ha a tulajdonos úgy érzi, hogy károsodott, mert többel tartozol neki, mint a kaució. És az jár érte, hogy ha beperel, és nyer, akkor a tárgyalás árát neked kell kifizetni. Ha nem fizeted, akkor még a végrehajtó munkadíját is a tőled lefoglalt dolgokból fedezik.

júl. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

De nem az a kérdés hogy többel tartozom-e hanem hogyha így fizetem ki az jogilag akkor oké?


Ha kitalál valami ilyesmit akkor úgyis per lesz, azért nem vagyok akkora barlek hogy csak kulta lehessen húzni

júl. 11. 18:36
 16/27 A kérdező kommentje:
* Ha kitalál valami ilyesmit akkor úgyis per lesz, azért nem vagyok akkora balek hogy csak úgy le lehessen húzni...
júl. 11. 18:37
 17/27 anonim ***** válasza:

"A lakásbérleti kaució a bérbeadók számára egy olyan biztosíték, amelyet a bérleti jogviszony kezdetén szokás kérni a bérlőtől azokra az esetekre, ha a bérlő nem teljesítené maradéktalanul és megfelelően a bérleti szerződésben foglalt kötelezettségeit. A követelések közé tartozhatnak a károk és az esetleges javítások, !!de a fennálló szolgáltatási és bérleti díjakat is ide számolhatjuk.!!"

[link]

Nagyjából fél perc volt rákeresni...

júl. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

"Ha kitalál valami ilyesmit akkor úgyis per lesz, azért nem vagyok akkora balek hogy csak úgy le lehessen húzni..."

Amúgy tényleg leírhatnád amúgy, hogy miért nem lehet normálisan megbeszélni ezt, nagyon érdekel... Miért nem lehet egy olyan SMS-t küldeni, hoggy "hé főni, az oké ha levonod a rezsim maradékát a kaucióból?"? Ha meg nem, akkor miért olyan nehéz (bár feleslegesen, de) rendesen elintézni ezt?

júl. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

-amúgy

Reggel van még nekem...

júl. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
talán azért nem kérdezem meg tőle mert akkor is így lesz ha nemet mond. Akkor meg minek kérdezgessem? Ennek a következményei érdekelnek hogy vannak-e
júl. 12. 09:53
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!