Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy hivatásos gépkocsi...

Ha egy hivatásos gépkocsi vezető két hónappal a vezetői engedélyének a lejárata előtt felkeresi az illetékes orvosát az érvényesség meghosszabbítására. Ez esetben is érvényben van e az időpontok?

Figyelt kérdés
Pontosabban, az illetékes orvos elküldött szakvizsgálatokra javaslatokért. Három ilyen szakvizsgálaton nem kellett időpontokat kérni, de egy szakrendelésre csak időpontot kellett kérnem ami hat hónapot jelentene. Addigra a vezetői engedélyem érvényessége lejár. Nyilván nekem a kenyér keresetemről van szó. A magán szakorvos javaslatát nem fogadja el az illetékes orvos, csak a tb szakrendelésekét.Ez miért van? Ilyen szabályról nem halottam. Ha elveszítem a munkámat e miatt, lehet e kártérítési perrel élni? Milyen eséllyel? Mi a megoldás ebben a helyzetben?
júl. 3. 10:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%

Igen.

Nem lehet.

Zéró eséllyel.

Semmit.

júl. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
42%
kérdező, ez már a okadik kérdésed. Tisztában voltál az állapotoddal, mentél volna időben.
júl. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ez a kérdés nem volt még. Legalább is ezzel megegyezőt nem találtam. De a kérdésemben feltárható az, hogy a vezetői engedélyem lejáratát megelőzően több hónappal előbb felkerestem az illetékes orvost. Pontosabban öt hónappal előtte.Egyébként meg semmilyen alapbetegségeimről nincsen tudomásom. Az illetékes orvos a szemészeti, a fül-orr gégészeti, és kardiológiai szakvizsgálatokra küldött, az első kettő szakvizsgálat megadta a javaslatot a hivatásos jogosítványom érvényesítésére. Azonban a harmadik vizsgálatra ki kell várni az időpontot, ami azt jelenti hogy elfogom veszíteni a munkahelyemet, mert nem tudnak alkalmazni a vezetői engedélyem érvénytelensége miatt.Mennyivel előbb kellene menni? Eddig amikor mentem megadta az orvos az érvényességet, most nem. Igaz hogy 66. évembe léptem, nyugdíjasként dolgozok(tam). Az orvosom azt mondja a javaslatok határideje hat hónapig érvényes, utána már azokat sem tudja elfogadni.Arra gondolok hogy egy másik kardiológiai szakrendelésre kellene bejelentkeznem, de oda meg beutaló kell, amit az illetékes orvosom nem aki, arra hivatkozik a régi kardiológusomtól kéri a javaslatot mert az tudja a betegségeimet. Nos ilyen meg nincsen mert még soha kardiológián nem jártam ezért kardiológusom sincsen.
júl. 3. 11:40
 4/11 anonim ***** válasza:
54%

nem tudom, mit ekézitek a kérdezőt.

Két hónappal a lejárat előtt elment orvoshoz. Mikor kéne elmennie? Egy évvel előtte? Honnét kéne tudnia, hogy annak a konkrét szakorvosi vizsgálatnak a várakozási ideje 3, 6 vagy 9 hónap? Mikor 66 évesen kb. 2 évre adják meg a jogsit?

Ha a hülyeség kivirágozna, némelyik itteni válaszoló egy botanikus kert lenne.

Kérdező, két tippem van.

1. Nézz körül az országban, hátha másik intézményben rövidebb a várakozási idő. Pl. mi megyeszékhelyen lakunk, apukám UH-vizsgálatra rendszeresen a 20 km-re levő kisvárosba járt (szintén TB-alapon), mert ott rövidebb volt az előjegyzési idő.

2. Vedd fel a kapcsolatot az Autóklub jogászaival, hogy van-e erre az esetre valami jogi megoldásuk. Ilyen hosszú előjegyzési időknél ez biztosan nemcsak a te problémád.

júl. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

3: "Arra gondolok hogy egy másik kardiológiai szakrendelésre kellene bejelentkeznem, de oda meg beutaló kell, amit az illetékes orvosom nem aki, arra hivatkozik a régi kardiológusomtól kéri a javaslatot mert az tudja a betegségeimet. Nos ilyen meg nincsen mert még soha kardiológián nem jártam ezért kardiológusom sincsen."


Ez úgy baromság, ahogy van. Az EESZT-ben mindent látnia kell rólad. Még csak nem is neked kell vinned a papírjaidat. De ha egyébként azok megvannak, akkor internet nélkül is bármelyik kardiológusnak képben kell lennie az állapotoddal, ha megnézte a papírjaidat.

Nagyon rosszindulatú és valószínűleg törvényszegő veled ez az orvos. Én a betegjogi képviselőhöz fordulnék a helyedben.

júl. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat! Az orvosom mondta ezeket. Én is úgy tudom hogy az EESZT-ben a taj számom alapján mindent látnak. Azt sem nagyon értem miért küld a kardiológiára, amikor tudhatná hogy ott még nem voltam. Viszont erre a kérdésemre azt válaszolta mert elmúltam 65 éves, és ilyen esetekben köteles küldeni a szakorvosokhoz a hivatásos vezetői engedélyek ügyében a felkeresetteket.

Én a beteg jogi képviselőkben nem bízok, mert összejátszanak az orvosokkal, nem egy ilyenről halottam már konkrét ügyeket. Nem tudom mennyire lenne eredményes ha az illetékes Minisztériumot keresném meg írásban az ügyemmel?

júl. 3. 12:28
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Honnét kéne tudnia, hogy annak a konkrét szakorvosi vizsgálatnak a várakozási ideje 3, 6 vagy 9 hónap?


Mondjuk tudja indenki, hogy nem két nap...

júl. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
54%
7-es, nem két nappal a lejárat előtt fordult orvoshoz. Minek írsz választ, ha a kérdését végig sem olvasod?
júl. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8, ez kb az ötödik-hatodik kérdése. Tudta, hogy mennie kell szakorvoshoz, mert nem egészséges, és ha nem barlangban él, tudta, hogy nem fog bejutini mindenhova két hónap alatt. Pont.
júl. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én még ezt a kérdést nem tettem itt fel! De a 9-es választ adó, egy szarkeverő e portálon. Olvastam hasonló kérdéseket, de azok nem az én ügyeim.Köszönöm a hozzászólásokat. Többé ide nem fogok jönni kérdések ügyében, mert látom ami kínos lehet egyeseknek az megpróbálja lebeszélni a többi válaszolót is.
júl. 3. 13:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!