Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Rendőrséghez forduljak? A...

Rendőrséghez forduljak? A kollégiumi lakótársam nemhogy csak zavaró, hanem ijesztő is.

Figyelt kérdés

2-en vagyunk egy helységben. A szobatársam fű és- droghasználó, és terjeszti is a kollégiumban. Erről van rengeteg képi- és audio felvételem is. Az hagyján, hogy igénytelen, koszos, mocskos, tahó, de már beujitott azzal, hogy késsel játszik, pontosabban azzal a pergetős pillangós késsel előttem. Konkrétan félek mellette, mivanha megöl, vagy mit hallucinál ha bevan drogozva.

A portások közül mind tegezőviszonyba van ezzel, nekem nem is köszönnek, szóval nekik nem szólhatok. Ha kiderül, hogy miattam dobják onnan ki, tuti rám küldene valakit. Nem tudok mit tenni.



tegnapelőtt 00:03
 1/7 anonim ***** válasza:
60%

Ismeretlenül is be lehet jelenteni. Olyan képpel, amin nem látszik, hogy te csináltad.

Tudsz a bűncselekményekről, de leplezed, mert félsz. Az is büncselekmény.

tegnapelőtt 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

1.miért beszélsz hülyeséget?

ha meg van félemlítve akkor nem köteles saját maga ellen lépni nem bűncselekmény

tegnapelőtt 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Magyar rendőrség általában semmit sem csinál. Elég gondolni arra, hogy pl egy Diószegi utcában ki se jönnek amíg vér folyik.

Ha megtenném feljelentést, simán kinézem belőlük, hogy engem ültetnek le mert engedélye nélkül veszek fel anyagokat. Pedig van videó és képi bizonyítékom is.

tegnapelőtt 00:11
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Tudsz a bűncselekményekről, de leplezed, mert félsz. Az is büncselekmény."


Kamu.

tegnapelőtt 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Bűnrészességre gondol szerintem az egyes, de ennyi erővel pl az is btk 166 ha egy karambolt szenvedett autóból nem mentem ki azt az utast, közbe meg csöpög ki belőle a tűzveszélyes olaj, és füstölög a tartály...

Tudtam a törvény pont az ilyen esetekre az önvédelmet előnybe részesíti. Teszem fel feljelentem, ki jön az idézés, rá jön, hogy én voltam, mert igazából ki más, ez elfog tetetni láb alól, vagy megveret, láttam kiknek adja el a drogot... Rendőrség amúgy sem csinál semmit, csak az artatlanokat tudják órákon keresztül igazoltatni, birosagolni, ott ahol, vér folyik, vagy éppen a rejtett erőforrás ölik a magyarokat, oda ki se mennek.

tegnapelőtt 00:29
 6/7 scamdemic ***** válasza:
74%

[link]

Továbbá: be van drogozva

tegnapelőtt 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
17%

“ Diószegi utcában ki se jönnek amíg vér folyik.”

Itt lakom, naponta jönnek ki a rendőrök, baromságok miatt. Szóval máris butaság amit beszélsz, de azért foglalkozzunk a kérdéssel.


“ Erről van rengeteg képi- és audio felvételem is.”


1. Engedélye nélkül titkokban készítesz rengeteg felvételt a szobatársadról? Tuti para a csávó, de te is.

2. Biztos szuper felvételeid vannak, csak konkrétan semmit nem érnek. Jelezheted a rendőrség felé, talán egyszer egy kábítószer fogyasztás miatt beviszik és kap egy irgum burgumot. A kereskedelmet nem tudod bizonyítani.


“ késsel játszik, pontosabban azzal a pergetős pillangós késsel előttem.”

Ez lehet, hogy megsérti a kollégium szabályzatát, de semmilyen szabálysértést vagy bűncselekményt nem követ el. A saját lakrészében egy pillangó kés van nála. Mit kezdjenek ezzel a rendőrök? Tiltsák meg, hogy legyen nála kés?


“ nekem nem is köszönnek”

Ez mondjuk rengeteget elárul egy emberről, ha már nem is köszönnek neki.


“ Ha megtenném feljelentést, simán kinézem belőlük, hogy engem ültetnek le mert engedélye nélkül veszek fel anyagokat.”


Hogy lehet ekkora ellentmondásba keveredni? Azt állítod a rendőrök nem csinálnak semmit, nem foglalkoznak semmivel csak ha vér folyik. Közbe azt mondod, hogy szerinted ha kiderülne, egy ennyire enyhe jogsértés akkor biztos téged leültetnek. Hát vagy csinálnak a rendőrök valamit vagy nem, döntsd már el.


“ Bűnrészességre gondol szerintem az egyes,(…) Tudtam a törvény pont az ilyen esetekre.”


Egyáltalán nem a bűnrészességre gondol. Ő a feljelentés-tételi kötelezettségre gondol, tévesen hiszen az téged nem érint.


“ ahol, vér folyik, vagy éppen a rejtett erőforrás ölik a magyarokat, oda ki se mennek.”

Előbb azt állítottad akkor mennek, ha vér folyik. Most azt állítod oda ki se mennek. Remélem nem valami para személyiség zavaros vagy.


“ Rendőrség amúgy sem csinál semmit,”

Mára ez a duma végtelenül elavult. Nem kell nagy zseninek lenni, ha utána nézel az összes börtön túl zsúfoltan működik. A bűnözők maguktól, viccből sétálnak be, nem? Azért van tele az összes börtön.

tegnapelőtt 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!