Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Face zárt csoportból szabad-e...

Face zárt csoportból szabad-e fényképet átvinni másik csoportba, vagy jogilag valami akadályba ütközik?

Figyelt kérdés
jún. 25. 12:01
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Igen de csak nekem lehet küldeni
jún. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha az a fotó KIZÁRÓLAG egy zárt csoportba lett feltöltve, a zárt csoport résztvevői számára, akkor nem szabad a szerző engedélye nélkül nyilvánosan megosztani.
jún. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2

Én is így gondoltam.

Erre van valahol online leírás?

Milyen következményekkel járhat?

jún. 25. 12:56
 4/7 anonim ***** válasza:
Nagyon sok különböző törvény szól erről, attól is függ hogy személyes adatról van-e szó, nyilvános-e a másik csoport, stb
jún. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem lehet kuldeni barmit
jún. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Van "online leírás", úgy hívják, hogy törvény :D Elsősorban GDPR, vagy ez: [link] vagy a Facebook adatkezelési szabályzata.
jún. 26. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hogy milyen következményekkel járhat azt az érintett hatóság (NAIH), majd komolyabbra fordulva bíróság fogja eldönteni. HA egyáltalán eljut odáig az ügy, hogy bejelentik, és bejelentés után mérlegelik a súlyosságát. (Pl. egy privátban megosztott meztelen kép fajsúlyosabb lesz, mint egy nyaraláson készült fotó a szállás előtt.)

Általában pénzbirság szokott a vége lenni, aztán súlyosságtól és a megosztott tartalom mennyiségétől függően akár szabadságvesztés.

jún. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!