Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogosan követelek 790.000ft-ot?

Jogosan követelek 790.000ft-ot?

Figyelt kérdés

Van a szomszéd nagyközségben egy olyan utca, amit már 2008 óta próbálnak felújítani-de eddig csak félig sikerült. Múlt héten voltam olyan szerencsétlen, hogy szabályosan közlekedtem az utcában, a kocsimmal 30kmh körül lehajtottam a fent említett kátyús szakaszra. Az olaj teknő, és az alváz csúnyán megsérült.

Napok óta szerelőnél van a kocsi, de màr 100000%, hogy sok nulla lesz számlán.


Követeltem az érintett Önkormányzattól a mostani autóm értékének a felét, azért hogy 800.000 körül tudjunk venni egyet, mert mindenki jár mindenhová.



jún. 24. 08:34
 1/9 A kérdező kommentje:
Az önk.rendre elutasít
jún. 24. 08:34
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
Tudtad hogy szar az út, igaz? Akkor miért nem szálltál ki és mentél gyalog tovább?
jún. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
😂😂😂
jún. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

Velem volt hasonló.

Éjszaka mentem és telibekaptam egy útépítést jelző bóját, mert nem működött a tetején a lámpa.annak a talpa betonnal van kiöntve

Kitörte a kocsim kerekét, az egész alját ösdzetörte, totálkáros lett.

Szóval kihívtam a rendőrséget, lehelyszíneltek, aztán jött a levél, hogy az önkormányzat a

hibás ezért kifizettek mindent.

jún. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

"Követeltem az érintett Önkormányzattól a mostani autóm értékének a felét, azért hogy 800.000 körül tudjunk venni egyet, mert mindenki jár mindenhová."

Mégha el is ismerik majd a hibájukat, akkor sem a te bemondásos összegre fognak fizetni, hanem amennyit a biztosító kiállít róla.

jún. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
Rendőrt kellett volna hívni aki kiállít egy jegyzőkönyvet,és a javítási számával mehetsz reklomálni,nem pedig bemondás alapján.
jún. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem fognak fizetni. Egyrészt azért, amit a 6 mondott, nehéz lenne bizonyítani így utólag az egészet.

Másrészt a KRESZ kimondja, hogy az útviszonyoknak megfelelően kell vezetni.

"Haladás az úton


25. § (1) * Járművel a forgalmi, az időjárási és látási viszonyoknak, továbbá az útviszonyoknak (az út vonalvezetésének, az útburkolat minőségének és állapotának) megfelelően kell közlekedni; figyelemmel kell lenni a jármű sajátosságaira, az utasokra és a rakományra."


Szóval hogyha figyelmességgel/lassítással/kikerüléssel elkerülhető lett volna a baleset, akkor ez a te hibád.

jún. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem volt elkerülésre lehetőség
jún. 24. 23:35
 9/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy igaz, bár kétkem, hogy van olyan szinten szar közút, amin 4km/h-s kerülgetéssel nem lehet átmenni viszonylag egyben hagyva az autót.

De ezt majd az iiletékesek eldöntik, feltéve, hogy egyáltalán eljut odáig az ügy.

jún. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!