Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tipikus bűncselekményeket...

Tipikus bűncselekményeket tudnátok mondani, amiért büntetés járna, de a magyar hatóságok szemet hunynak fölötte a kialakult gyakorlat szerint?

Figyelt kérdés

Ha lehet, konkrét példák is jöhetnének, ahol ezt tapasztaltad.

(Az most egy más kérdés, miért teszik ezt : kenőpénz, baráti szálak, zsarolhatóság, vagy csak kényelmesebb homokba dugni a fejüket.)


jún. 24. 07:23
1 2
 11/14 sörpocak ***** válasza:

"Régebben ez teljesen elképzelhetetlen lett volna, hogy végrehajtót letartóztassanak, vagy rendőröket több mint 10 évre ítéljenek, pedig korábban is voltak egészen biztosan visszaélések."

Vannak elszigetelt példák, de ahogy a bűnfelderítésnél, úgy itt is egy csomószor csak arra vezethető vissza, hogy fejlődött a technika és tagadhatatlanul rögzítésre kerültek a bűnök. Még mindig szisztematikus szintű problémát jelent az, hogy a rendőrt szászzor nehezebb vád alá helyezni, mint egy civilt ugyanazért a cselekményért.

jún. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszokat!

Szerintem az életvitelszerűen közterületen élés, ahol (önkormányzatilag) tiltott, ott nem a hajléktalanok megsarcolása a célja (nem is lehetne őket mivel), hanem kb. egyetlen módja, hogy be lehessen kényszeríteni őket egy hajléktalanszállóra, vagy kórházi ellátásra, mert aki ennyire leadta, az magától már a legritkábban menne, és így egyrészt a társadalom végképp elveszítené ezeket az embereket, másrészt tény, hogy nem túl gusztusos és higiénikus nekünk sem, ahogy önkényesen berendezkednek közterületeken.

A droghasználatról is azt tudnám mondani, hát igen, eléggé elnézünk fölötte, mondván mindenkinek jogában áll elbutítani vagy kinyírni magát, de egyrészt a társadalom veszít rajta, ha ez tömeges méreteket ölt, másrészt a mások egészsége árán üzletelő dílereket könnyebb megfogni, ha a fogyasztók is elszámoltathatók. Ja és volt olyan személyes ismeretségemben is, még régen, ahol bácsika maga főzte magának az ópiumot, gyorsítottan meg is halt, mi szomszédok meg csak kb. nevettünk a szerencsétlenségén. Egyébként most még inkább jó résen lenniük a hatóságoknak, ha fontos ez nekik, mert már németeknél szabad a marihuánafogyasztás. Tény, hatóságok nem veszik túl komolyan, mondván főleg magának árt vele az illető. Amúgy szerintem még a nikotin az, aminek kártékonyságáról mindenki tud, kriminalizálni viszont egyetlen politikai erő se meri sehol kb. a világon, ja és inkább jó kis hasznot húznak belőle legálisan (nem tudom, az adóbevétel fedezi-e a negatív hatásait).

Biciklitolvajlást valóban legyintéssel intézik? Nekem 1x ellopták, tolvaj + bicikli meg is lett, tolvajnak sok más is volt már a számláján (ja és nem c típusú volt), elítélték igaz, de fél év múlva már szabadon volt. Szerintem azóta jött, hogy ennyire pitiáner ügyekre nem hajt a hatóság, aztán a kormány külön a biciklitolvajlást súlyosítani rendelte, aztán lehet, ma mégis elnézik, esetleg erőforrás híján? (Ha jól emlékszem, volt pedig egy tolvajkergetők nevű önkéntes hálózat, őket talán kriminalizálták, mert civilként végeztek közbiztonságra irányuló nyomozati ténykedést?)

Írjátok, rendőrt sokkal nehezebben vesznek vád alá, mint civilt. Én ügyvédről hallottam ezt:-) Gondolom, vmi személyesebb infó alapján látod így. Nagyon értenek a joghoz, nehezebb megnyerni egy ellene indított pert? Vagy csak simán, kényelmetlen egy szaktárs, olykor közvetlen kolléga, netán főnök ellen vallani, akár pedig szisztematikusan ellene nyomozni?

Ja és a netes csalások: szerintem itt a nemzetközi jog útvesztői bonyolítják jócskán a helyzetet, hiszem simán működhet a használt szerver egy banánköztársaságban is. Én is jelentettem már rendőrség felé fura e-mailt (nem pont a tipikus, bankinak látszó adathalászat, de vmi hasonló volt), fogalmam sincs, volt-e náluk fejleménye. De nekem az se szimpi, hogy a bankom megkeres telefonon ilyen-olyan egyeztetési ügyben, ja és csak az adataim felét kéri tőlem. Mondom, honnan tudhatom én, ki van a vonal másik végén, legközelebb ennyi erővel kicsalják az adataim másik felét. Ez mindig azzal végződik, akkor fáradjak be személyesen a fiókba, oszt ott eddig mindig kiderült, tényleg a banktól kerestek. Jó lenne ennek a gyakorlatnak jogi úton véget vetni. Honnan legyen képes az egyszeri halandó felismerni az adathalászt ezek után?

Még ami eszembe jut: manapság mi a helyzet az ingatlanmaffiával? Annyit hallottam, régen nagyon sokan estek áldozatául (de hogy mi módon, azt kevésbé értettem – hamis tullap? aláírattak vkivel vmit? meg olyan is volt, hogy elég volt a tulaj tudta nélkül bejelentkezni oda vkinek, oszt' jogai lettek?), mostanában alig hallok ilyen hírt, de lehet, csak nem érdekelnek anyira ezek a témák.

jún. 24. 18:01
 13/14 anonim ***** válasza:
Számlaadás megtagadása.
tegnap 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Kontár munka. Magát szakembernek kiadó illető elvállal egy munkát, nagyobb kárt okoz, mint ami volt. Sehol nem lehet jelenteni! Az iparkamara azt mondja, hogy nem foglalkozik vele, és nem is mondhatja meg, hogy az illető tényleg jogosult-e annak a tevékenységnek a végzésére.


Akkor mit csinál az iparkamara azon kívül, hogy beszedi a kötelező tagsági díjakat?


Régen sokkal könnyebb volt a kontárokat lefülelni.

tegnap 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!