Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy lehet Magyarországon 18...

Nyerges Levente kérdése:

Hogy lehet Magyarországon 18 éves kor előtt teljes jogú nagykorúvá válni? Hallottam már minden hülyeséget és gondoltam felteszem a kérdést itt is.

Figyelt kérdés

jún. 21. 13:25
A kérdező szavazást indított:
Lehet
Nem lehet
Há' hunn hallottad Te hülye?
9 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
85%
Valami gyámügyi dolog kell hozzá, azt hiszem 16 éves kortól lehetséges ilyen. De a részleteket nem tudom, utána kell nézni a jogszabályokban, esetleg megérdeklődni hivatalos szervnél.
jún. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Pl. ha egy lány 18 éves kora előtt férjhez megy onnét nagykorú. Tudtommal.
jún. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Aki 18 éves kora előtt megházasodik, az nagykorú lesz, és az is marad, ha még a 18 éves kora előtt elválik.

Különleges esetben a gyámügysegítségével lehet intézni.

jún. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Pontosítva a leírtakat:

Egyetlen módon lehet nagykorúvá válni.

16 és 18 éves kor között házasságot kötve (nemtől függetlenül). De ez nem automatikus, hanem a gyámügy egyedi vizsgálaton alapuló engedélye kell a házasságkötéshez. És szintén a gyámügy egyedi engedélye szükséges a nagykorúsításhoz.

jún. 23. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!