Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az EP képviselői mandátum...

Az EP képviselői mandátum megszerzése felmenti a terroristákat? Ilyenkor mi a jogrend?

Figyelt kérdés

Ilaria Salis a hírek szerint mandátumot szerez és megy az Európai Parlamentbe.


Ilyenkor, ha egy bűnözőt beszavaznak az EP-be (vagy a magyar parlamentbe), az mit jelent? Kegyelmet kap, amnesztiát vagy a mandátuma lejárta után folytatódik az eljárás és le kell ülni a börtönbüntetést?


Budaházy ügyével mi lett volna, ha már 10-15 éve bejut a Jobbik listáján az EP-be vagy a magyar parlamentbe?



jún. 10. 17:45
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Ez kizárt dolog, mert nem tudom!


Ellenben azt megnézném, ha Viktorunk nem engedi sehová Salis kisasszonyt.

Vagy váratlanul meghal egy "balesetben".

jún. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
El kell engedni..
jún. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%

Én úgy tudom, hogy a két vádlott közül csak az egyiket ítélték el terrorizmussal összefüggésbezozható cselekménnyel.

Az olasz nő egyébként jelenleg szabadlábon védekezik, de nyilván így hamar okafogyottá válik a történet.

jún. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az elv- és bűntársai úgyis kibulizzák, hogy ne ültessék le.
jún. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
34%
Egyrészt, még ártatlan, amíg bíróság el nem ítéli, másrészt ha lett volna fellépés a szélsőjobbos rasszisták ellen (mint amilyen 2006-ban volt) sőt már eleve betiltották volna a gyülekezési jog túllépése miatt, akkor nem lett volna szükség az antifasiszták fellépésére
jún. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
31%
#5 Demokráciában nem szokás betiltani egy túrát. Persze ti komcsik semmit sem gyűlöltök jobban, mint a demokráciát.
jún. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Inkább jogi szempontból érdekelne a dolog, az hátha egzaktabb, mint a politikai vélemények.
jún. 10. 18:50
 8/10 anonim ***** válasza:
56%

5 ös vagyok, akkor mondom jogilag.


Az EP-mandátum mentelmi joggal jár, ezért megszűnik a büntetőeljárás

jún. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
És ha már nem képviselő az illető, kikerül a parlamentből, utána folytatódhat, újraindulhat a bünetetőeljárás / börtönbüntetés letöltése vagy a képviselővé választás egyfajta amnesztiát, kegyelmet jelent és többé nem vonható felelősségre a bűneiért a politikus?
jún. 10. 20:09
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha elévül akkor nem.
jún. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!