Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ausztriában hogyan működnek...

Ausztriában hogyan működnek ezek az ügyek ?

Figyelt kérdés

A szituáció a következő: Kereskedelemben dolgozok, mint eladó több mint 10 éve Ausztriában. Egyik este zárás előtt volt egy vevő aki részeg volt és aki majdnem a szomszédom, szembeni háztömben lakik, alkoholista.

Fizetett, és utána észre vette hogy azaz ár amit egy adott termékért kifizetett nem azaz ár amit ő nézett a polcon. Én természetesen a szituáció kezdetétől a végéig tiszteletteljes hangnemben kommunikáltam a vevővel, amúgyis ,de vele kifejezetten mivel tudtam hogy a szomszédom, tehát szépen közöltem vele és megmutattam hogy a polcra ki van írva hogy a termékek kilós ára a termékeken van feltűntetve. De ő ezt nem értette meg és elkezdett velem egyre agresszívabb hangnemben beszélni. Mindenáron visszaakarta hogy vegyem az árut, viszont visszaáruzni tudok de nem engedélyezett.

És mindvégig higgadt és könyörgő stílusban mondtam neki hogy értsen meg. Ő már dobálózott hozzám szatyrot, a terméket, blokkot, igaz nem talált el. Aztán felhívtam a figyelmét rá hogy a szomszédasszonya vagyok, és egyáltalán nem értem az agresszióját velem szemben, erre rám ordította hogy Meg fog B@szni, ( elnézést ). Aztán visszakérdeztem hogy hogyan? És ismét a pofámba ordította hogy meg fog b.szni. Na itt már ennél a pontnál eléggé elfogott a rémület, remegés, visszafogtam magam , megköszöntem a kedvességét, és utána ugyanígy rám ordított és a mögötte álló másik vevő állt elé es mondta neki ,hogy most volt elég ebből és hogy távozzon el, akkor megpróbált elmenni, aztán ismét visszajött és ismételten megfenyegetett ugyanezzel a mondattal. Aztán szerencsémre megvárta az úriember aki megvédett hogy végre eltávozzon az agresszív szomszédom. Aztán szinte azonnal hívtam a férjem sírva hogy mi történt, elmeséltem neki hogy mi volt és hogy megfenyegetett, aztán tisztáztuk pontosan hogy melyik szomszédunk volt és utána már csak annyit hallottam a telefonban hogy kérdezi az embert hogy mit akar a feleségétől, és egy nagy csörömpölés . Aztán kérdeztem a férjem hogy most pontosan mit csinált, és mondta hogy megütni nem ütötte csak a bejárati ajtajánál való széket összetörte és a hamuzóját is. És erre rá mikor jöttem haza látom hogy a rendőrség a szomszédnál van, hozzánk nem jöttek fel, de láttam a rendőröket hogy keresnek valakit. Ezt nem igazán értettem mert pontosan tudja ez a szomszéd hogy kik vagyunk, hol lakunk és nem értettem miért nem ide jöttek egyből. Aztán tegnap a munkahelyemre bejöttek a rendőrök hogy ki dolgozott azon a napon ugye amikor ezaz eset történt, tehát négy nappal később kerestek meg minket. Pont én voltam műszakban aztán elmondták hogy a férjem mit csinált, és egyből mondtam is nekik hogy de miért.. mert hogy szexuálisan megfenyegetett. Aztán a rendőr közölte hogy akkor se jogos hogy odamegy a férjem és összetöri a székét, én pedig mondtam neki hogy az egy szék, én pedig egy ember vagyok, egy nő akit a "megkárosított" szexuálisan agresszív hangnemben megyfenyegetett. Aztán javított hogy egyik oldalról sem jogos. És mondta h ma menjünk be és ott elmondhatunk mindent.( nekem meg vannak a videó felvételek, minden tisztán látszik hogy kiabál és hogy agresszív a viselkedése és hogy egy idegen vásárló állítja le) Ígyis történt ma az egyeztetett időpontban megjelentünk a rendőrségen, a férjem vallomást is tett, elmondta ezeket. Aztán vártam hogy engem is megfognak majd hallgatni. Hát de nem, nem érdekelte őket, pedig az én adataim is felvette még tegnap amikor be jöttek a munkahelyemre.

Ez volt tehát a szituáció.. és a kérdésem az lenne hogy itt kint Ausztriában milyen büntetést szabhatnak ránk vagyis a férjemre emiatt amit tett ? És a másik kérdésem hogy jól járok e vagy szükséges e hogy én feljelentsem külön a szomszédot szexuális megfenyegetés miatt? Vagy mit tudok tenni ezzel kapcsolatban?



jún. 8. 11:39
 1/1 anonim válasza:
Kaki az osztrák törvény
jún. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!