Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az öröklési arányok jogi...

Az öröklési arányok jogi változtatása nélkül a felújításra fordított pénz módosítja a törvény szerinti öröklési százalékokat?

Figyelt kérdés

A nagymamám nevelt fel és a lakcímem is hozzá szó. A 2. Férjének már volt egy lánya, az ismerkedésük előtt, és a hölgy 40%-ban örökli majd a házat. (Sosem láttam még a hölgyet)

Én nem szeretnék majd elköltözni, hanem fel szeretném újítani a házat.

És az erre fordított összes, amit ráfordítok a felújításra megváltoztatja az öröklési %-os arányokat?



jún. 5. 12:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem, ugyanugy orokol a lany
jún. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A teljes hagyaték összegéből először is megkapod azt az összeget, amivel a ház értékét növelted. (Nyilván ha ennek egy részét lelakod az évek során, akkor az értéknek csak a maradék részét kapod.) Ezt lehet akár természeteben is, azaz a ház valahány %-a is lehet, ha a másik nő beleegyezik. Bárhogy lehet, ami mindkettőtöknek megfelel.

És a maradékból fogja kapni a 40%-ot.

Ügyvéddel azért nem árt beszélni, hogy pontosan hogy is van a befektetett összeg lelakása.

Első körben én még a férj lányával is beszélnék, hogy beleegyezne-e abba, hogy felújítod a lakást, és ezt majd a hagyatéki tárgyaláson érvényesíted. Ha normális, akkor belemegy, mivel ő nem károsodik, hanem épp hogy a lakás állapotának romlását akadályozod meg, tehát ő emiatt nem fog pénzt veszíteni, hogy nem egy romot fog majd örökölni.

Ha nem lehet vele beszélni, akkor pl. a mamáddal köthetsz egy szerződést, hogy kölcsönt adsz neki az ingatlan felújítására, amit majd a hagyatékából kapsz vissza. Ebben az esetben is első a kölcsön kifizetése, és csak a maradékon megy az osztozkodás.

jún. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!