Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lenne ennek jogi következménye?

Lenne ennek jogi következménye?

Figyelt kérdés

Egyszer részegen hazafelé, a fél üveg megmaradt nem a legfosabb típusú whiskymet egy hideg téli éjszakán odaadtam egy hajléktalannak. Nem is értette hogy miért. Mivan, ha ő aznap éjjel emiatt megfagyott? Jogilah számomra ennek lenne következménye ha kiderülne?



Ugyanez a kérdés, ha mondjuk erős gyógyszert amit felírtak nekem, de rossz mellékhatása miatt váltani kellett, tehát sok megmaradt belőle, kis zacskókba egyet egyet beleraknék, és csak úgy eldobnám az utcán padon olyan helyen ahol tudom, hogy valami degenerált felszedi és megeszi. Ha mondjuk belehalna, mert úgy esik össze 10 perc múlva tőle hogy beveri a fejét, akkor én tulajdonképpen felelősségrevonható lennék?



10 perccel s bevétel után nem szabad felkelni az ágyból, mert szó szerint összeesik az ember. Nem elájul, összeesik. Magánál marad. Szóval nem kiüti. Csak egyszerűen az agyban kikapcsol valami részt, ami azért felel, hogy megtartsam magam állva. Ilyen a hatóanyag. Valahogy így magyarázta az endokrinológus.



Na mindegy nem is ez a lényeg. Szóval nem magától a drogtól kap túladagolást vagy olyan reakciót hogy belehal, hanem a reakció következményébe, azaz az összeesésbe. Ez mondjuk más kategória, mintha metadont kapott volna, és egyenesen túladagol, és meghal a saját hányásában amikor lefekszik aludni?



Vagy mind a kettőben ugyanolyan törvény alapján ítélnének el? Vagy, egyik sem au én felelősségem lenne?



Abban az esetben, hogy csak otthagytam valahol, tehát teljesen az ő döntése volt, hogy felveszi és beveszi. Mondjuk ez ígyis gondatlanságból elkövetett gyilkosság lenne nem?



Teljesen laikus vagyok. Csak ebbe a nagy viharba eszembe jutott az a csöves akinek odaadtam a whiskymet, aztán elfantáziáltam variációkon, hogy mi lett volna ha más cucc van nálam.



Eszem ágában ilyet csinálni, mert nem akarok a törvénnyel ujjat húzni. Szóval szimplán fantázia, kíváncsiság. Köszönöm a válaszokat


jún. 4. 02:53
 1/4 MDaniel98 ***** válasza:
Azt adsz bárkinek amit akarsz, feltéve, hogy nem drogterjesztő vagy:)
jún. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát de tulajdonképpen az lennék, ha valami ilyet adnék nekik nem?
jún. 4. 13:44
 3/4 MDaniel98 ***** válasza:
Az alkoholt itthon nem olyan szabályozás alá veszik mint mondjuk a marihuánát (azon lehetne vitatkozni, hogy ez helyes-e, de az esetedben mindegy is).
jún. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
És mi a helyzet erős gyógyszerre ha csak otthagyom valahol ahol csövesek csövülnek beveszik és meghal?
jún. 4. 23:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!