Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Személyi igazolvány késés...

Személyi igazolvány késés esetén mi lesz?

Figyelt kérdés

Le fog járni a személyim, most kaptam meg az üzenetet róla.

Foglaltam időpontot az egyik kormányablakba, de az összes közeli, tele volt már, és én csak délután érek rá.

A személyim július 16-én jár le, én pedig június 25-re kaptam időpontot. Előtte olvastam, hogy 8 nap mire készt lesz, ami bőven benne van, de azt is írták, hogy lehet akár 20 nap is, ami szintén benne van.

Mi történik ha mégsem érkezne meg, vagy elkavarodna a postán? Ekkor tudnak adni egy ideiglenes személyit, mint jogosítvány esetén, vagy addig az ügyintézés dokumentumával, - mint igazolás - használhatom a régit?



máj. 31. 14:41
 1/8 anonim ***** válasza:
46%
Én értesítést kaptam, és be kellett menni érte.
máj. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Amikor csináltatod az újat rögtön kapsz is papír alapú ideiglenes személyit, azt mindenhol elfogadják míg meg nem kapod az új igazolványodat.
máj. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha van jogsid, útleveled, az is megfelel igazolásra.
máj. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Rendben akkor nem aggódom, köszönöm mindenkinek a válaszokat!
máj. 31. 15:20
 5/8 anonim ***** válasza:
Az a lényeg, hogy legyen olyan igazolványod, amivel tudod magad igazolni. Nekem legutóbb hat hónapja volt lejárva a személyim és azért mentem el végül a kormányablakba, mert a másik is hamarosan lejárt.
máj. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Van jogosítványom, azt mindig magamnál tartom. Meg a papírt is vinni fogom, illetve ha nálam marad a lejárt, akkor azt is. Köszönöm!
máj. 31. 15:25
 7/8 anonim ***** válasza:
6. Szerintem ha még nem járt le az új személyi igénylésénél a régi, akkor nem tudod postai kézbesítéssel kérni az újat, mert a régit le kell nekik adni, ha esetleg érvényes még, mikor elkészül az új.
máj. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#7 Értem. Ez esetben akkor a jogsim és a papír amit adnak, nálam lesz.
máj. 31. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!