Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek akkor, ha a...

Mit tehetek akkor, ha a lakásom haszonélvezője tartozást halmoz fel a lakásra, ill. szándékosan rongálja, hogy betegyen nekem? (Mert a haragosom.)

Figyelt kérdés

máj. 25. 18:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Dokumentáld a történéseket, fordulj ügyvédhez!
máj. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Haszonélvező köteles az ingatlan állagát fenntartani. Jogi lépéseket lehet tenni ha nem így cselekszik, illetve szándékosan rongál.
máj. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
Milyen tartozást?
máj. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

De mi van akkor, ha nem tudhatom, hogy rongálja-e, csak később szembesülök a ténnyel, hiszen nem mehetek be a lakásba annak állapotát ellenőrizni.


#3 Közös költség, rezsi.

máj. 26. 06:26
 5/9 anonim ***** válasza:
Fordulj ügyvédhez.
máj. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A költségeket, mint rezsi például. A haszonélvezet a használatra vonatkozik és mint tulaj, bemehetsz ellenőrizni, akár nemfizetés estén a szolgáltatást is felmondhatod.
máj. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

ma 19:39

Ebben nem vagyok biztos. Erősen kétlem, hogy felmondhatnám a közműszolgáltatást. Eleve az ő nevén van. Esetleg nemfizetés esetén maga a közműcég cselekszik így, de én tulajdonoskén akkor is károsulok, hiszen kivezetik a közművet, és nekem ezt elölről kell majd később intéznem, amikor már rohadt drága lesz

máj. 26. 19:54
 8/9 anonim ***** válasza:
Most kb 40 ezerbe kerülne, hogy normálisan megkérdezz egy ügyvédet. Nem, te itt kérdezősködsz miközben több tízmilliós károd keletkezhet.
máj. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Általában én is ezt szoktam sok esetben tanácsolni, és én is ezt tenném.

Amiért nem teszem, az az, hogy engem most ez a veszély nem fenyeget jelenleg.

Azért kérdezem meg, mert azon gondolkozom, hogy befektetésként megvegyek egy ingatlant haszonélvezettel terhelve, csakhogy tudom, hogy a haszonélvező haragosa a jelenlegi tulajdonosnak. A haszonélvező tudta nélkül meg tudnám venni, ez biztos. Viszont van ez a kockázat, és ezt nem lehet figyelmen kívül hagyni egy befektetésnél.

Tehát nem unalmamban, szórakozásból kérdezem.

máj. 27. 10:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!