Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feljelenthetek valakit azért,...

Feljelenthetek valakit azért, mert a lakóközösségi csoportban rólam írt rágalmazó és jogsértő dolgokat, ami erősen befolyásolja a munkám, és a lakóközösségi életem?

Figyelt kérdés
Az illető egy 85 fős csoportba irt rólam rágalmazó és sértő dolgokat, aminek a fele sem igaz, a lakóközösség vezetője nem segít semmiben, az üzenet amit az illető irt rólam nyilvánosan megsértett, és a továbbiakban akadályozni fog a munkámban, mert a kollégáim is benne vannak a csoportba, és a munkaköröm viszonylag magasabb. Ellenőr vagyok, nem lesz kellemes így ellenőrizni az embereket, hogy az illető olyanokat irt rolam hogy meztelenül szaladgálok, és valótlan dolgokat állít. Ezzel fordulhatok a rendőrséghez?
máj. 17. 06:45
1 2
 11/17 Justinianus ***** válasza:
65%

"rágalmazás és a zaklatás is fennáll"

Ezek szerint az idézett zaklatás törvényi tényállás egyetlen szavát sem érted...

máj. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
78%
Rágalmazásért... Engem 4000+ tagos csoportban rágalmaztak meg, utána a munkám is elvesztettem. Az állítólagos dologról biztonsági kamerafelvétel is volt. Tudjátok mit tett a rendőrség? Lepötyögték a feljelentésem, egy évre rá jött a levél, hogy bűncselekmény hiányában lezárják.
máj. 18. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
74%

Ments mindent képernyő fotón.

Indíts magánpert jó hír megsértéséért, rágalmazásért, mellyel neked erkölcsi és anyagi sérelmet okozott.

2 millió kártérítés, + a perköltség.


Ugyanott legyen köteles bocsánatot kérni tőled, ahol ezt elkövette.

Feltétlenül fordulj ügyvédhez.

máj. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
A kártérítésnél az anyagi kár mértékét bizonyítani kell, és annak alapján történik. Sérelmi díjat követelhetsz. Persze a kettő nem zárja ki egymást, hanem kiegészítheti egymást: kérhetsz mindkettőt!
máj. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"kérhetsz mindkettőt!"

Tapasztalat: nem kqpod meg egyiket sem.

máj. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
50%

"Tapasztalat: nem kqpod meg egyiket sem."

Az egyéni tapasztalat egyéni ügy eredménye, amit nyilván sok tényező befolyásolhatott, és ezekről egy szó sem esett.

Nem minden eset egyforma.

máj. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nem egyforma. Biztonsági és térfigyelő kamerás felvételek is voltak, tanúk is, amint kirakja a papírokat, amin rágalmaz és elmond mindennek. Persze. Semmi nem lett belőle. Engem feljelentett anno egy csaj, mert ingyen sparos matrica (1 db) nem jutott el hozzá, amit állítólag ígértem, és a rendőrség tette meg a feljelentést (nem a csaj! a kbsztt rendőrség) és bíróság elé vittek, ahol a bíró kiröhögte őket.
máj. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!