Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Autóval parkolás közterületen...

Autóval parkolás közterületen érvényes műszakival, biztosítással, stb. de szomszéd kötekszik, hogy nem használom autót, csinálhat bármit?

Figyelt kérdés

Panel előtt parkolok második autómmal amit nagyon ritkán használok mert másik autómat használom inkább és elkezdett kötekedni, hogy miért állok itt vele ha nem használom és hogy feljelent, elviteti és a többi..


De az autón van műszaki, érvényes KGFB, fizetem adót utána, stb.


Tehet így bármit jogilag azon kívül, hogy puffog?


Egyébként teljesen indoktalan a háborgása mivel szinte mindig van hely ház előtt, nem az a tipikus van 50 hely de 100-an akarnak itt parkolni kategória..


máj. 7. 15:47
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

#10


Nem akartam komolyabb fejtegetésekbe belemenni, de az említett illető, egy unatkozó nyugdíjas akinek autója sincs, csak szeret kötekedni.


Illetve ahogy leírtam, mindig van hely a ház vagy panel előtt, hogy a másik kötekedőnek is megfeleljen amit írok. Senki mást nem zavart ez az elmúlt 10+ évben mióta itt lakok.

máj. 7. 16:42
 12/20 anonim ***** válasza:

Szerintem a békesség annyit megérne, hogy szépen megkérdezd tőle, hogy hova szeret parkolni, és nem pont oda parkolnál.


Az ilyen aktív nyugdíjasok néha hasznosak is tudnak lenni. Pl. ha fényes nappal trélerrel el akarja lopni valaki egyik autódat, lehet hogy pont ő kérdezi meg hogy kik, miért akarják elvinni az autód.


#10

máj. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Ja, hogy autója sincs. Felületesen olvastam.
máj. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
64%

10#


Ha csak nincs felszámozva, lakáshoz kötve a parkolóhely, akkor mégis mi az,hogy szokásjog?Nem templom, ahol a hívek elzavarhatják azokat, akik a "helyükre" ül.

Valójában, ott sem tehetnék meg.

máj. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
90%
Nem tehet semmit. Ha tényleg forgalomban van tartva, van műszakija, üzemképes, nem áll tilos helyen, akkor innentől semmi köze hozzá. Teljesen mindegy, hogy most 50 ezer km-t mész vele egy évben vagy csak 500-at. Szard le nagy ívből.
máj. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
51%
Úgy tudom hogy időnként át kell állni vele nem.állhatsz ott hónapokig
máj. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
90%

#16

Nincs ilyen szabály, állhat hónapokig egy helyben az autó, amennyiben a #15-ös kommentem második mondatában felsorolt tényezők fennállnak. Inkább csak javasolni szoktam, azoknak akik nagyon ritkán használják, hogy néha mozgassák meg, hogy ne legyen látványosan elhagyatott, pont az ilyen elmeháborodott szomszédok miatt, mint akikről a kérdésben is szó van.

máj. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Mondd azt, hogy párodé/anyudé/barátodé, stb.
máj. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Az eddigi válaszadók egyike sincs tisztában a joggal!


Az önkormányzat eltérően dönthet akár úgy is, hogy településrészek szerint érintik a megállást és várakozást – esetleg a tárolást is.


Tehát eg tudja tiltani az önkormányzat hogy korlátlan ideig álj egy helyben!

máj. 7. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Szerintem a következők józan ésszel beláthatók:


Csak amiatt nem jelenthet fel, mert van egy második autód, amit alig használsz és ez szerinte luxus.

Ha úgy parkolnál, hogy zavarsz, vagy akadályozol másokat, vagy szabálytalanul áll valahol az autód, akkor az más, azt tudja jelenteni.

De mint írod, vélhetőleg mindkét járművel a kijelölt parkolóban állsz, szabályosan, jogszerűen a forgalomban lévő autóddal.


Sem az önkormányzat, sem a közterület felügyelet, sem a rendőrség nem tilthatja meg, hogy egy műszakival és rendszámmal rendelkező autóval rendeltetésszerűen használják a parkolót, akármilyen gyakoriságú a használata.

máj. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!