Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az jogszerű hogy a rendőr...

Az jogszerű hogy a rendőr hazudik a kihallgatáson?

Figyelt kérdés
ápr. 26. 10:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
11%
Természetesen
ápr. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Kihallgatáson nem kell igazat mondaniuk. Az is nagyon téves elképzelés hogy ha rákérdezel egy civil ruhás rendőrre hogy rendőr-e, be kell vallania. Ha bírósági tárgyaláson hazudik az nyilván más téma, de a kihallgatóban azt mond neked amit akar, nem kötelező igazat mondania. Ez is az a hollywoodi baromság mint pl hogy jár az egy telefonhívás. Az sem jár, ha együttműködő vagy, akkor adják meg neked. De meg is tagadhatják, mert jogod nicns a híváshoz, nekik van ahhoz joguk hogy megadják neked.
ápr. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
38%
Ha tanúként idézték be, akkor köteles igazat mondani. Gyanúsítottként saját védelmében bármit tehet, csak igaztalanul nem vádolhat másokat.
ápr. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
A rendőr nem tanú, neki nem kell igazat mondania.
ápr. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Miert ne lenne jogszeru?


Mondok egy filmekben hasznalt fiktiv peldat.

Elfognak, kihallgatnak. Azt mondod a nyomozonak hogy este 8ra elverzik az aldozat de nem arulod el hol van. Gyozkodnek de nem allsz kotelnek. Majd ugy alakitjak hogy ne tudd mennyi az ido, majd bemondjak hogy elmult 8ora, mutatnak egy orat, te meg elárulod a helyszint. Aztan kiderul hogy csak fel 8 van.

Szerinted a hazugsaguk buncselekmeny? Nem jogszeru?

ápr. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Vagy egy meg egyszerubb pelda.


Azt mondjak a buntarsad vallott ellened, mondanak nehany altaluk ismert reszletet, de felajanljak hogy ha vallasz akkor az enyhito korulmeny.

Aztan kiderul hogy a buntarsadat nem is kaptak el, szokesben van, te meg beismero vallomast tettel.

Ez jogszerutlen lenne?

ápr. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Én kinézem a magyar jogból hogy jogszerűtlen lenne. Ha a bűnözőket ennyire védi a jog, miért ne tenné meg ezt a rendőrrel...?
ápr. 26. 14:25
 8/16 anonim ***** válasza:
7: A te fantáziád nem a rendőr védelméről szólna.
ápr. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
A bűnözők védelme talán az én védelmemről szól? Pedig szerintem arra is jogos az igény.
ápr. 26. 15:09
 10/16 anonim ***** válasza:

Nincs.


"Én kinézem a magyar jogból hogy jogszerűtlen lenne."

Hogy tessék? Nem gondolod, hogy ez egy elég ellentmondásos?

ápr. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!