Láthatás akadályozásának minősül ha apuka külföldön dolgozik és mikor jönne haza nem veszem ki a gyereket az iskolából arra a hétre?
Nem érti meg higy a sok a tananyag és a gyereknek ha nem megy iskolába itthon kell pótolnia. Mondta akkor jöjjön haza ebéd után azon a héten. De hiába írtam hogy akkor itthon kell a házit megcsinálnia,vissza kell vinni a suliba du karate edzésre valamint egy napon a tesnevelés óra du van,úszni mennek aznap,és a szakszolgálat által előírt fejlesztő torna is van neki heti 2 du. Nem tetszik apukának h a gyereknek köteléssegei és elfoglaltságai vannak iskola időben.
Mondtam jöjjön akkor mikor nincs iskola. Ezen is problémázik mert noha annak idején a bírósági papírokba az lett beirva higy nyáron juli 15-30 és aug 15-30ig van láthatás,de mindig akkor jött amikor akart/tudott(tavaly nyáron egyszer sem). Idén viszont mondtam neki már 1 hónapja hogy juli 14-26 ig nem jó-egyik héten családi baráthoz mennénk egy hétre. Azt mondjuk le tudjuk mondani csak a gyerek is tök is várja hogy végre találkozhasson a barátjával és menjünk(aztán lehet nem is jönne az apja helyette,mivel most ia úgy volt a tavaszi szünetre jön és most szolt h mégse) a másik héten már befizetett tábor van neki. Probléma még neki az is aug első hete se jó mert akkor megyünk nyaralni. És bár én szabin leszek aug 1-2 hetébe mondtam neki a 2. Hetébe már tud jönni.
Szép dolog, hogy meg próbálsz együttműködni apukával. Nem is láttam még ilyet, hogy nő ilyet tett volna.
Amit meg írsz a sulis időszakról ilyen nincs.
Eleve egy megosztott felügyeletet csak akkor ítél meg a bíróság, ha
1. A külōnélő szülők együttműködőek
2. Viszonylag közel laknak egymáshoz és a gyermek ovijához sulijához.
3. Maradéktalanul el tudják látni a gyermeket.
Ebbe meg beletartozik, hogy tudja vinni, tudja hozni a gyermeket időre a suliba, edzésre stb, tanul vele.
Ha perre viszed, ebben a szituban a bíróság azt fogja látni amit én most, egyetlen 1 dolgot, ami az, hogy apukának fontosabb a munkája és a saját komfortja, mint a gyermek érdekei, kötelességei, napi feladatai.
Így pedig nem tekinthető felelősségteljes szülőnek.
De ezt beszéld át ügyvéddel is és apuka nyílt korlátozása és helyett a veszekedés helyett a bíróságon rendezzétek ezt le.
Vagy ha apuka hajlandó a gyerek életmódjára való tekintettel állást változtatni, hajlandó felelősségteljes szülőként viselkedni és el tudja látni a gyermek igényeit feladatait, akkor peren kívűl, mediáción megegyezni a megosztottban.
A láthatás szabályozva van, apuka akkor lehet a gyerekkel, amikor meg van szabva.
Egyékbén külföldön élö szülö esetében az iskolai szüneket fele jár láthatásként, az nincs rendben, hogy akkor jön, amikor neki tetszik.
A különórák meg egyrészt elég sokba kerülnek a veleélö szülö részéröl, másrészt meg a gyerek nem tud együtt haladni a többiekkel, ha idönként kihagy alkalmakat.
Kérdezö: menj el a gyámhatóságra és ott mondd ez ezeket (ha vannak üzenetek, emailok, azokat is mutasd meg). Ezek alapján egyértelmü lesz a helyzeted, hiába akar az apa utána kötözködni.
Kérd a láthatás szabályzását olyan módon, hogy konkrét idöpontok (pl húsvéti szünet, karácsonyi szünet elsö hete, nyári szünetben aug elsö két hete, stb) egyenek megszabva, akkor nem tud variálni, ha akkor nem él a láthatással, akkor így járt!
Ilyen esetben, annak ellenére, hogy én is egyedülálló apa vagyok, szabályozást kérnék a bíróságtól.
Nincs ilyen, hogy a másik fél közli, hogy random időben jön megy amikor neki tetszik.
Percre pontosan ott kell legyen átadásnál, visszahozatalnál, a gyerek az iskolában, vagy nem adom oda ,plusz azonnal beadványt adnék be, hogy nem jelent meg.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!