Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyarországon lehet áruházak...

Léda7 kérdése:

Magyarországon lehet áruházak kukajat átnézni?

Figyelt kérdés

Tiktokon és hasonló közösségi oldalakon láttam, hogy külföldön sokan csinálják hogy áruházak kukájából visznek el dolgokat.

Kisebb hibákkal, vagy akármi ami miatt ki dobtak de még menthető.

Bár itt szerintem kevésbé dobálnának ki ilyen jó állapotú dolgokat, de ez itt illegális, vagy miért nem csinálják ezt? Vagy csináljak csak nem lehet róla hallani?



febr. 24. 10:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Itt nem dobják ki az áruházak a termékeiket a kukába, és teszik ki a kukát nyilvános helyre. Amit meg kiraknak, az legfeljebb a csomagolóanyag szemét.

Vagy mire gondolsz, kidobott ételre? Azt is lejárat előtt leárazzák hogy megvegyék, lejárat után elkülönítik és megsemmisítik, nem megy semmi ki az utcára.

febr. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
Itthon felesleges kukázni, az árutérben is ugyanazokat a cuccokat találod ;D
febr. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 DK-s ***** válasza:
59%

Most ne firtassuk a részleteket, de én saját tapasztalatból tudom amit most írok:


Magyarországon bármi, amit kukába dobnak, a bedobás pillanatától a hulladék-szállító cég tulajdonát képezi. Elvileg még te magad sem veheted vissza, amit bedobtál.


Tulajdon elleni vétség.

febr. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 DK-s ***** válasza:

Én voltam:


[link]

febr. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Itt nem dobják a kukába azt, ami még jó.
febr. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A SPAR, LIDL-nél láttam, hogy a szemetet egy zárt rendszerű tömörítőbe rakják, és lepréselik hogy kisebb helyet foglaljon. A szemét az elejétől fogva, az elszállításig teljesen el van zárva a külvilágtól, oda kívülről behatolni lehetetlen. Ahogy írták fentebb, az élelmiszert nem dobják ki, még amelyik akciósan sem kelt el, vagy csomagolássérült, vagy lejárt, hanem gyűjtik, és elviszik külön megsemmisíteni közegészségügyi okokból. Azt tudom, hogy a SPAR a lejárt, romlott kaját a pálhalmai biogáz üzembe hordta, ott a rabok kicsomagolták, majd ment a fermentorba, a végén a keletkező metánt meg elégették a gázmotoros erőműben. Üzemi konyháknál, meg vendéglátóhelyeken sem dobhatják ki a maradékot, régen meg volt szervezve, hogy a moslékot valami disznótartó mindig elhordta, aztán ezt betiltották, most fizetniük kell hogy amit külön, zárt edényben gyűjtenek azt elhordják.
febr. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!