Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Novák Katalin miért nem vonja...

Novák Katalin miért nem vonja vissza gyorsan az elnöki kegyelmét a pedofil ügyben?

Figyelt kérdés
Tudom hogy alkotmányellenes, az elnöki kegyelmet nem lehet visszamondani, de más választás nincsen. Ráadásul szerintem az alkotmányt amúgy is sérti hogy valakit jogerősen elítéltek pedofil bűnsegédként, zsarolóként és csakúgy felmentik.
febr. 7. 08:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Mert a fülbevalója nem engedi nekije.
febr. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
10%

Miért kellene?

Így döntött, joga van hozzá, és NEM pedofilnak adott kegyelmet.

Ennyi, lehet lapozni.

febr. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%

"az elnöki kegyelmet nem lehet visszamondani"


Ha tudod, akkor minek kérdezed?


A jognak legalább a látszatára adjunk már, tudom Orbanisztánban nem szokás, de mégis.

febr. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%

"A jognak legalább a látszatára adjunk már, tudom Orbanisztánban nem szokás, de mégis."

tök más terület, de, amikor a saját, KESMA által birtokolt médiájuk, magyar sajtótörténelmi rekord mennyiségű vesztett sajtóperrel rendelkezik és soha, senki sem irt még ennyi helyreigazitó, bocsánatkérő cikket, mint ők és ennek ellenére szentirásnak veszik, ami az origo-ban, vagy a ps-en megjelenik, akkor mégis milyen jogról beszélünk?


Nincs jog ebben az országban, ami érvényes lenne és már erkölcs sincs hozzá.

febr. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
A keresztényi megbocsájtást nem lehet visszavonni, az szívből jön.
febr. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%
Orbán döntött, és Orbán nem hátrál.
febr. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%

Két eset lehetséges.


1. Beraktak elé egy csomó aláírnivalót, és csukott szemmel aláírta. Ő is, meg a Varga Judit is. Ennyire érdekli a kegyelmi jogkör.


2. Elolvasta, megértette, és elmagyarázta neki valaki, hogy ezt most alá kell írnia, azért mert... mittudomén.


Az első esetben a lemondás a helyes lépés, mert ennyire felelőtlenül nem lehet ülni abban a székben.


A második esetben a "mindenki fölött álló", a "nemzet egységét megtestesítő" szerepéről derült ki, hogy egy kamu, ha ezek után ott maradna a székében, akkor a legfőbb közjogi méltóságról derülne ország-világ előtt, hogy egy ordas kamu.


Áder is aláírógép volt, de Novák Kaletalin ezt új szintre emelte.

febr. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha visszavonná - ha tehetné egyáltalán - az az ő szempontjából a legrosszabb lépés lenne.


Egyrészt beismerné, hogy igaza van a tiltakozóknak. A saját hiba elismerése önmagában nemes erény, de azt beismerni, hogy felmentettél egy pedofíliában bűnrészes személyt már nem válik senki büszkeségére.


Másrészt vagy/és elismerné, hogy populista és opportunista, hiszen a köztársasági elnökként hozott felelős döntéseit simán visszavonja, ha ez népszerűségvesztést okoz. Annál nagyobb bizonyítékot az alkalmatlanságra pedig nehéz találni.


Szerintem neki innen csak előre van. Az én kis laikus fejemtől két irány van előtte:


Megpróbálhatja megindokolja a döntését, és meggyőzi az embereket. Nem kizárt, hogy a felmentett ürge nem rosszhiszeműségből tette, amit tett, de akkor meg felmerül a kérdés, hogy miért nem tudta ezt bíróságon bizonyítani. Szóval nehéz ügy lenne megmagyarázni a döntést.


Viszont az igazi gond nem ez, hanem hogy valójában senkit sem érdekel, mi az igazság. Az ellenzékiek végre fogást találtak rajta, a kormánypártiak meg úgyis szemet hunynak minden ilyen felett.


Szóval marad a másik irány, hogy megpróbálja túlélni a vihart, semmitmondó bullshit nyilatkozatokkal ("nincs kegyelem a pedofiloknak" - húúúha) bekkelni, közben a propagandamédiában nyomatni, hogy máshol bezzeg mennyi pedofilt mentettek fel, de afelett a liberálisok bezzeg hogy szemet hunynak - KETTŐS MÉRCE!!! Váá.


Ha meg nem tudja kimenteni a Fidesz, akkor majd szépen lemond, kap valami nyugdíjas melót valahol a NER birodalomban, és kineveznek a helyére egy másik katonát. Én meg azt fogom észre venni, hogy a vasárnapi családi ebédnél a fideszes rokonok szövege az eddigi tagadásból (nem is pedofilt mentett fel) átvált abba, hogy a Fidesz példamutatóan becsületes, és következetes, mert ők bezzeg leváltották a pedofilokat felmentő köztársasági elnököt.

febr. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nováknak jelenleg nincs teendője ezzel. Mint ahogyan eddig sem volt, mivel ő csak egy toll volt, ami aláír mindent, amit elé raknak.

Majd a gazdái döntenek a sorsáról. Már ha érdekel bárkit is a fideszeseknél egy pedofil eset. Nem szokásuk.

febr. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha kell meghosszabítjuk a kisvasútat egészen Bicskéig!!!
febr. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!