Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mindenképp bíróság elé kerül...

Nevenincs6969 kérdése:

Mindenképp bíróság elé kerül az eljárás?

Figyelt kérdés
Beidéztek a rendőrségre, tudom milyen ügyben. Befogok vallani mindent. Ebben az esetben is, mindenképp bíróság elé kerül az ügy?

jan. 27. 01:07
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
Nem tudjuk milyen ügyben. Honnan tudnánk akkor, bíróság elé kerül-e?
jan. 27. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül. Lehet kapsz egy ajánlatot a büntetésre, amit ha elfogadsz és lemondasz a tárgyaláshoz való jogodról, akkor nincs bíróság. Igazából ha úgyis elismered a bűnösséget és nincs enyhítő körülmény, akkor ez a legjobb döntés sztem. Nyilván ezt az ügyvéddel át kell beszélni.
jan. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1


Hamis jegyeket árultam. Ezeknek nagy részét már megtérítettem, amikor rájöttem hogy mit is csináltam. De vállalom a felelősséget.

jan. 27. 13:02
 4/4 Justinianus ***** válasza:
100%

„Lehet kapsz egy ajánlatot a büntetésre, amit ha elfogadsz és lemondasz a tárgyaláshoz való jogodról, akkor nincs bíróság.”

Ebben az esetben már bőven van bíróság, ugyanis a bűnösséget beismerni, és ehhez kapcsolódóan a tárgyaláshoz való jogról lemondani BÍRÓSÁG ELŐTT lehet. A bűnösséget beismerő nyilatkozatot a bíróság fogadja el, aminek igen sok előfeltétele van, hogy mást ne mondjak pl. önkéntes-e, és az ügyiratok alátámasztják-e. Az „ajánlat” egyébiránt az ügyész indítványa a büntetés mértékére.


De valóban, az eljárás befejeződhet a vádemelési (ügyészi) szakaszban. Az ügyész a nyomozás anyaga alapján dönt:

1. Nyomozás megszüntetése

2. Az eljárás felfüggesztése és közvetítői eljárás lefolytatása (sikeres közvetítés esetén az eljárás megszüntetése)

3. Feltételes ügyészi felfüggesztés (sikeres felfüggesztés esetén az eljárás megszüntetése)

4. Terhelti együttműködés esetében egyezség kötése (amit a bíróság hagy jóvá előkészítő ülésen)

5. Vádemelés és bírósági szakasz


Bírósági szakaszban:

1. Előkészítő ülésen – ahogyan az elején írtam – bűnösség beismerése és a tárgyaláshoz való jogról lemondás

2. Ha a vádlott nem ismeri be bűnösségét: tárgyalás

jan. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!