Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezért kaphatunk valami büntetést?

Ezért kaphatunk valami büntetést?

Figyelt kérdés

Tervezem az egyik barátommal, hogy suli és gyakorlat mellet hétvégenként eljárunk füvet vágni egy kis plusz pénz reményében,ha kitavaszodik onnantól...

Már meg vettük a fű kaszáinkat már csak a jogsi van hátra ami 1 hónapon belül meg lesz nekem, hogy ha ugy adja a helyzet kicsit messzebbre is eltudjunk jutni.


Ezért kaphatunk valamilyen büntetést?


jan. 8. 22:50
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Igen ha nincs szakképesítésed, vállalkozói engedélyed!
jan. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%
Ez attól függ milyen környéken élsz. Mifelénk simán mehet az ilyen, ilyenért senki nem hívja rá a másikra a rendőrt. Persze ez emberfüggő. De szerintem Ők sem nagyon törődnének kettő tizenéves fiú zsebpénz gyűjtéses melójával. Szerintem ez jóötlet. Ha olyan a környék, akkor egy fűrészt sem lenne rossz ötlet felesbe vennetek mert tűzifa aprítással is el lehet lenni főleg idősebbeknek.
jan. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Szabolcs megyei kis faluban élek nyiregyháza 30 km van viszonyitásképpen.Gondolkoztunk a fű részen is de még ahoz kicsit melózni kell mert két drágább kategóriáju gépet vettünk és majd jovore talán egy furészre beujitunk. Egyépként nem hallotam hogy valaki szolna érte mert más is csinálja csak gondolom megkérdezem, hogy valakinek volt e taoasztalata!

jan. 8. 23:46
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Elméletben még a családi ház építésében sem segíthetnél, ma már mindenhez vállalkozni kell, szerződést kell kötni, stb. Ha elmész valakihez füvet vágni, az meg zsebbe fizet neked érte 10 ezret, az fekete munka és a törvény bünteti. De sosem hallottam még olyat akit emiatt felnyomtak volna vagy bárkit is megbüntettek. Falun meg teljesen természetes ilyesmi, főleg az időseknek ahogy előttem is írták.
jan. 9. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
54%

Egy körmös már most jár, amiért nem figyeltél oda rendesen nyelvtanórán.

mellet -> mellett

Már meg vettük a fű kaszáinkat már csak a jogsi van hátra ami 1 hónapon belül meg lesz nekem, hogy ha ugy adja a helyzet kicsit messzebbre is eltudjunk jutni. -> Már megvettük a fűkaszáinkat, már csak a jogsi van hátra, ami egy hónapon belül meglesz nekem, hogy ha úgy adja a helyzet, kicsit messzebbre is el tudjunk jutni.

nyiregyháza -> Nyíregyháza

viszonyitásképpen -> viszonyításképpen

fű részen -> fűrészen

ahoz -> ahhoz

Egyépként nem hallotam hogy valaki szolna érte mert más is csinálja csak gondolom megkérdezem, hogy valakinek volt e taoasztalata! -> Egyébként nem hallottam, hogy valaki szólna érte, mert más is csinálja, csak gondoltam, megkérdezem, hogy valakinek van-e tapasztalata.

jan. 9. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!