Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyar állampolgárként ha...

Magyar állampolgárként ha kimegyek Amerikába ott fel tudok venni egy harmadik kereszt nevet?

Figyelt kérdés

Szeretném hogy legyen még egy keresztnevem, de Magyarországon nem lehetséges.

Azért tettem ebbe a kategóriába mivel a lányomnak is szeretnék egy harmadik kereszt nevet.



2023. nov. 24. 17:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

"Magyar állampolgárként ha kimegyek Amerikába"


Már ez sem fog menni, az nem olyan egyszerü, hogy kimégy...

2023. nov. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
32%

Nem.


De idehaza lehet, csak nemzetiségnek kell vallanod magad. Viszont, az írásmód akkor is csak magyaros lehet!

2023. nov. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
#2 ezt nem pontosan értem, hogy érted hogy nemzetiségnek kell vallanom magam?
2023. nov. 24. 17:45
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

3.


Példa: Kéred a Jessica nevet. Ha ROMÁNAK vallod magad mehet, de csak Dzsesszika írással.

Vagy ha KÍNAINAK vallod magad, mehet a WONG FEI, de csak Wongfei írással.

2023. nov. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Magyar allampolgarkent, turistakent az USA-ban semmifele ugyet nem tudsz intezni, meg egy jogositvanyt se. Nem is ertem hogyan gondoltad: kapsz ott uj magyar szemelyit, immaron 3 keresztnevvel?


Hetfore a lecke kesz? Verset megtanultad? Kutyat elvitted setalni?

2023. nov. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Álomvilágban élsz. Tesóm kint él, a férje révén zöld kártyás, közös gyerekük kettős állampolgár. Még neki is kb.mindenhez kell a férje, hiába van zöld kártyája. Nem úgy működik, hogy hello, jöttem nevet változtatni.
2023. nov. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Adott államtól függ, milyen szabályokat állít, de hogy magyar állampolgár számára kiállítanának egy új anyakönyvet az új neveddel, azt nehezen tudom elképzelni.
2023. nov. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Minden ország csak a saját állampolgárai ügyeiben intézkedhet, amibe nincs másnak beleszólása. Nem is értem, hogy merült fel benned, hogy ott majd beírnak még egy nevet, amit rákényszerítenek egy másik, szuverén államra.
2023. nov. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon aranyosak vagytok, talán azért gondoltam hogy ott felveszek egy ujj nevet mert ott az embernek q akárhány neve lehet.

Hülye gondolat volt igaz, de olyan szar hogy Magyarországon nem lehet több név kettőnél…

De úgy hallottam hogy Magyarországon van olyan ember akinek 3 neve van, én Nem tudok olyanról hogy 3. Keresztnevet is fel lehet venni, hogyan lehetséges hogy 3 keresztneve legyen az embernek?

2023. nov. 25. 12:32
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"hogyan lehetséges hogy 3 keresztneve legyen az embernek?"

. Soka oka lehet, konkrét példára könnyebb választ adni.


De egyébként nem értem, hogy ennek mi értelme: ez a szabályozás itthon, hogy két utóneved lehet, hogy legyen egy határ a nyilvántartásban. Az, hogy Te haverok között hogyan hivatod magad, az egy másik kérdés.

2023. nov. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!