Ha bevagyok jelentve és van folyamatos munkaviszonyom, de nem kapok fizetést, akkor az beleszámít-e a nyugdíjba és mekkora öszeggel?
Nyugdíj az után az idő után jár amikor fizettél te is meg a munkaadód is nyugdíjjárulékot.
Ha folyamatosan fizetted vagy volt lehetőséged utólag kifizetni az elmaradt járulékaidat, akkor beleszámít a nyugdíjba és a járulékfizetésnek megfelelő összeggel.
De gyanítom, hogy csak kaptál valami kompenzációt amiből kérdés hogy te fizettél-e járulékokat, a munkaadód nem hiszem, ha nem volt a cégnek pénze.
Az adóhatóságnál tudod megkérdezni hogy vagy bejelentve, mit fizettek utánad, ha van ügyfélkapud akkor ott te is meg tudod nézni.
Attól mert egy cégnél állományban vagy még nem kell fizetniük utánad ha pl. fizetés nélküli szabadságra tették át vagy hasonlóba. Azzal nem mész semmire.
5) A munkaidőnek be kell, hogy számolják. Maga az állam ismerte el/ismeri el munkában töltött időnként. Benne van világosan a törvényben, hogy aki bejelentett munkaviszonnyal rendelkezik az nyugdíj és társadalombiztosított. A kérdés az az, hoyg mekkora összegnek számolják be.
PS: Még akkor is beszámolják nyugdíjba ha valaki egyáltalán nem volt bejelentve, de utólag tudja bizonyítani a munkaviszonyt.
6: Ha ennyire tudod, akkor minek kérdezel? LOL Nagyon pofára fogsz esni, csak szólok:
"Azon keresetet, jövedelmet lehet figyelembe venni, amelyet nyugdíjjárulék fizetési kötelezettség terhelt, és amely összegéből a nyugdíjjárulék összegét levonták."
Nincs befizetett járulék - nincs nyugdíj, ez ilyen egyszerű.
"A munkavállalót nem érheti hátrány amiatt, ha a munkáltatója nem fizette be a nyugdíjjárulékot a keresete után – hiszen a munkavállalót nem lehet felelősség tenni a munkáltatója jogszabálysértő magatartása miatt. Ezt fejezi ki a járulékfizetési vélelemről szóló rendelkezés a nyugdíjtörvényben:
37.§ (3) Ha a biztosítás ténye, illetőleg a biztosítással járó jogviszony időtartamára vonatkozó adatok a nyugdíjbiztosítási igazgatási szerv és az egészségbiztosítási szerv (a továbbiakban: társadalombiztosítási igazgatási szervek) nyilvántartásaiból megállapíthatók, azonban a nyugdíjjárulék levonásának ténye - a nyugdíjbiztosítási igazgatási szerv által beszerzett - a 43. § (2) bekezdés a)-b) pontok szerinti okiratok (igazolások) alapján sem állapítható meg, vagy az okiratok (igazolások) hiányában, illetőleg a foglalkoztató megszűnése miatt nem bizonyítható, a nyugdíjjárulék levonását vélelmezni kell.
Vagyis ha a biztosítás ténye, illetőleg a biztosítással járó jogviszony időtartamára vonatkozó adatok a társadalombiztosítási igazgatási szervek nyilvántartásaiból megállapíthatók, de a nyugdíjjárulék levonásának ténye
- a nyugdíjbiztosítási igazgatási szerv által beszerzett, a nyugdíjtörvényben meghatározott meghatározott okiratok (igazolások) alapján sem állapítható meg, vagy
- az okiratok (igazolások) hiányában, illetőleg a foglalkoztató megszűnése miatt nem bizonyítható,
a nyugdíjjárulék levonását vélelmezni kell."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!