Legális ha egy oldal valamilyen titkos szándékkal cenzúrázza az ottani dolgokat?
Most mondok egy konkrét példát mondjuk itt ez az oldal és mondjuk parancsba lenne adva a moderátoroknak hogy csak is olyan kérdést és választ töröljenek ami a cigányokat jó színben tünteti fel és minden olyat engedjenek ami lejáratja őket?
Mielőtt törölnék a kérdésem ismét ez egy fiktív példa és bármilyen hasonlóság a valósággal a véletlen műve
Persze, hogy legális. Ez egy magánvállalkozás amelynek a felhasználási feltételeit elfogadtad a regisztrációkor. A felhasználási feltételeiket pedig a hatályos jogszabályok alapján állították össze, ha van egy kis eszük. Bár a moderációban nyilván van szubjektív elem is, olyan "parancs" nincs, amit a kérdésben megfogalmaztál. Olyan van, hogy a konkrét hozzászólásodat összevetik a szabályokkal és ha nem felel meg törlik. Eleve, ha olyat mondasz, hogy a cigányok, vagy a magyarok ilyenek meg olyanok, már lehet kérdéses, mert nincs olyan, hogy minden magyar lop, például.
Tessék pontosan, gyűlölködés, uszítás és általánosítások nélkül megfogalmazni a mondandódat, akkor talán nem törlik.
Tehát igen, ezen az oldalon akármilyen okból történő törlés legális
Nem legális!
Pont mostanában hoztak egy törvényt,ami szabályozza, hogy mit ,milyen alapon lehet cenzúrázni és indokolni is szükséges, hogy mi alapján törölnek valamit, valakit volt vita is itt róla.
Ha nem törvénysértő, akkor nem szabad cenzúrázni!
Tehát pld káromkodást lehet, de véleménnyilvánitást nem!
4
De indokolni kell már, hogy miért töröltek! Nem lehet csak úgy mondvacsinált okokkal törölni
Itt a törvény ami kimondja, hogy tiltott az ok nélküli ccenzúrázgatás:
Az új törvény értelmében a Facebookot, a Twittert, a YouTube-ot, sőt gyakorlatilag bármelyik közösségi oldalt be lehet perelni cenzúra miatt.
A nagy közösségi oldalak, mint például a Facebook vagy a Twitter, kivétel nélkül rendelkeznek a vonatkozó jogszabályokra támaszkodó szabályzattal, amely egyértelműen rögzíti, milyen tevékenység megengedett, és mi tiltott az adott platformon. Elméletileg a tartalmakat felügyelő moderátoroknak is ezekhez a szabályokhoz kellene igazodniuk, ám gyaníthatóan sokszor előfordult, hogy egyéb okok, például véleménykülönbség miatt intézkedtek, legalábbis ezt érezhették azok a felhasználók, akik cenzúra áldozataivá váltak.
"Tavasszal törvényjavaslatot nyújt be Varga Judit igazságügyi miniszter az Országgyűlés elé, melyben fellépnének a Facebook és más közösségi oldalak cenzúratevékenysége ellen"
Több ponton is sérheti az Emberi jogok európai egyezményét a Facebook közösségi normarendszere és szabályozási gyakorlata
2019. április 18.
A közösségi médiumok sokszor egyoldalú politikai cenzúrája alapvetően sérti a felhasználók alkotmányos jogait.
9-es linkjéből idézek:
"Ezen a gyakorlaton változtathat a Texasban tavaly elfogadott, de utána nem sokkal egy szövetségi bíró által blokkolt HB 20 törvény, amelynek lényege az, hogy a havonta több mint 50 millió aktív felhasználót felmutató közösségi oldalak nem cenzúrázhatják a felhasználókat pusztán a véleményük vagy földrajzi helyzetük alapján."
Tehát: Texasban megpróbáltak áttolni egy törvényt, amit aztán a bíróság alkotmányellenesnek talált.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!