Édesapám örökölt ingatlan a nagypapám halála után, hogyan lenne lehetséges, hogy eljárni tudjak az ingatlannal kapcsolatos ügyekben és a testvérével rendezzem a helyzetet?
Sziasztok! Következő a sztori
Nagypapám 2017-ben meghalt és két gyermeke van Édesapám és a testvére ezért a házát + telket ők örökölték ketten ez amúgy egy zártkerti telek egy házzal ami nagyjából 3000nm. Ők ketten nem nagyon beszélnek szinte semmit mert elég régóta utálják egymást (nem, nincs lehetőség békülésre.:D)
Szóval mi szeretnénk eladni a házat + telket mert szeretnénk befektetni a pénzt plusz nyűg, hogy apámnak kell vele foglalkozni mivel a testvére elég régóta külföldön él és dolgozik és nagyon ritkán jár haza, viszont azt mondta ha nyugdíjba ment (cca 13 éve ez még) Ő oda szeretne költözni és leélni ott a maradék életét.
A kérdéseim a következőek lennének
Mit szükséges kapnom h eltudjak járni a házzal kapcsolatos ügyekben? (tulajdonjog átruházás, haszonélvezeti jog, meghatalmazás.)
Az egyértelmű, hogy ha értékbecslés után apum testvére nem szeretné sem eladni a házat sem kifizetni apum részét akkor bíróság a történet vége, viszont aki volt már ilyen helyzetben értékbecslés után csak megkeresem Én, hogy mi a szitu vagy pedig már az is ügyvéd által megküldött írat legyen? Tekintve, hogy külföldön él muszáj, hogy postai legyen vagy elektronikus is jó vagy telefonon?
Ha nem hajlandó sem eladni sem kifizetni ezek a pereskedések (gondolom sokáig) nagyjából mennyi ideig szoktak húzódni?
Valaki tud ajánlani jó ügyvédet aki ilyen ingatlanügyekre specializálódott Bp - Baranya megye ?
"Édesapám örökölt ingatlan a nagypapám halála után, hogyan lenne lehetséges, hogy eljárni tudjak az ingatlannal kapcsolatos ügyekben és a testvérével rendezzem a helyzetet?"
Legfeljebb meghatalmazás útján.
Ahhoz, hogy levelezz vele, vagy telefonon beszélj vele, nem kell semmi. Aláírni nem tudsz hivatalos dolgokat, de hát aláírni meg majd el tud menni a faterod, nem? Bármi lesz is a történet vége, ügyvéd nélkül úgyse érvényes a dolog, az ügyvéd majd kiokosít a felhatalmazás menetéről, ha nagyon szükséges.
Először is, keresd meg a nagybátyádat valamilyen módon, és beszéld meg vele az álláspontodat. Hogy vagy fizesse ki a fele árat, vagy adjátok el közösen, mert nektek szükségetek van a pénzre. Első körben nem muszáj kimutatható (bizonyítható) módon tárgyalni. Lehet, hogy meg tudtok egyezni.
Ha nem hajlandó, akkor jön az ügyvéd. Kb. 15-20 E-be fog kerülni, hogy ő ugyanezt leírja hivatalos formában, és megfenyegesse, hogy ha pereskedés lesz a dologból, akkor is ugyanezek lesznek az opciók, csak neki (a nagybátyádnak) sokkal többe fog kerülni.
Ha még ez se lesz elég, akkor lesz per. Ami mostanában, ha jól tudom, kb. 2 év, mert akkora hátralékban vannak a bíróságok. Tehát nem csak a költségek, hanem az átfutási idő miatt is érdemesebb a megegyezésre törekedni. De ha az illető nem megy el a tárgyalásra, akkor elnapolják, és még tovább lehet húzni a dolgot. Akár 3-4 évig is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!