Az ügyészség vagy a bíróság szigorúbb büntetőügyben?
Az ügyészség feladata, hogy felügyelje a nyomozások törvényességét, és kizárólagos joga van arra, hogy vádat emeljen. Az ügyészség dönti el, hogy a büntetőügy bíróság elé kerül-e vagy sem.
A bíróság pedig egy önálló, semleges hatóság, aki mindenkitől független és ők gyakorolják az igazságszolgáltatást. Tehát a kérdésedben a szereplők teljesen más szerepet töltenek be egy büntetőügy során. Az ügyészség mérlegeli a bizonyítékokat és dönt arról, hogy a terhelt bűnössége megállapítható-e vagy sem, a bíróság pedig kizárólag a közvetett és közvetlen bizonyítékokra és tanúvallomásokra fog hagyatkozni, ők hoznak ítéletet. Azt tudni kell hogy csak azt kell bizonyítani egy ügy során hogy valaki bűnös, az ártatlanságot nem kell bizonyítania a vádlottnak (persze ettől ha valaki nem bűnös és bizonyítani tudja ne tartsa magában).
A maga területén mindkettő szigorú.
Az ügyész megvádol, ha meggyőződik arról, hogy megvádolhat.
A bíró elítél, ha meggyőződik arról, hogy elítélhet.
Mindkettő elég szigorú, ugyanis az ügyészség ártatlanul is megvádol egy embert, a bíróság pedig ártatlanul is ítél el embert. Mindig azt csinálja a bíróság, amit az ügyész javasol, gyakorlatilag az ügyész mellett van a bíró. Úgy van vele a bíró, hogyha az ügyész megvádol valakit, akkor az a valaki el is követte a tettet, nincs mirőlbeszélni és a bíró meg elítéli. Úgyhogy mindkettő elég szigorú.
Amikor 2010 előtt nem a fidesz volt hatalmon, akkor valahogy több volt a felmentés.
Most az ügyészség, bírósag mind fideszes, jogállam van és emiatt van a 99%-os váderedményesség.
6 Nem rólam van szó. Egy ma már felnőttről. A bíró helyett a szülők derítették ki (pár évbe beletelt) hogy mi is történt valójában vele és ártatlan.
Azóta a technikát, amivel a gyereknek ártottak még két különálló (nem szülő) is tapasztalta-és mind ehhez a családhoz köüzeli ismerös volt. Az egyik azóta eladta a kocsiját, és többet nem ült volán mögé. Pl. Ez szintén nem én vagyok.
Nem érdekel a pénz, csak az elv, hogy ilyenkor mi van? Mert egy fiatal ember elvesztette a Magyar törvényhozással kapcsolatos bizalmát.. pl.
Akkor ahogy kivettem az írásból: a bíró nem kér bocsánatot. Nem ért váratlanul-gondoltam.
"Az ügyészség feladata, hogy felügyelje a nyomozások törvényességét, és kizárólagos joga van arra, hogy vádat emeljen. "
Pótmagánvádról hallottál már?
"Mert egy fiatal ember elvesztette a Magyar törvényhozással kapcsolatos bizalmát.. pl."
A legtöbb embernek - és itt a jogi szakemberek egy részét is értem - eleve nincs és nem is volt bizalma a törvényhozással kapcsolatban.
Azt azonban tudd kérdező, hogy a bíró a RENDELKEZÉSÉRE ÁLLÓ BIZONYÍTÉKOK alapján dönt, és nem úgy, ahogy akar.
A bizonyítékokat pedig a nyomozóhatóság szerzi meg, a bíró ebbe nem szólhat bele (az ügyész viszont igen), a bíró úgymond kész anyagból dolgozik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!