Ha itthon keszitek egy urhajot azt felkuldhetem az urbe?
#20 (08:35) - tévedés, nem "kell" bejelentenie, mert már a kilövési előkészületek kezdeti fázisában megkeresnék az állami hatóságok és elszámoltatnák! Utána elméletileg két eset lenne lehetséges:
1. pszichiátria
2. börtön
Ugye nem kell elmagyaráznom, hogy melyik verzió esélyesebb gyakorlati szempontból?
A világűrbe juttatásra számos lehetőség létezik, azonban mindegyik függ a pontos célkitűzésektől, az elvárt pályától és a rendelkezésre álló anyagi forrásoktól is. Az alábbiakban néhány lehetséges megoldást ismertetek:
Rakéta: Az egyik leggyakoribb módja az űrbe juttatásnak egy rakéta indítása. A legkisebb rakéták általában több kilogrammnyi terhet tudnak felvinni az űrbe, de vannak olyanok is, amelyek képesek ennél kisebb terheket is felvinni. A pontos rakétatípus függ az elvárt pályától és az adott eszköz méretétől is.
Ballon: Egy másik lehetőség az űrbe juttatásra egy ballon használata lehet. Ez a módszer azonban csak korlátozott magasságig működik, és az eszközt nem lehet pontosan meghatározott pályára juttatni. Az űrbe juttatásnál általában csak a ballon magassága használható ki, majd innen indítható a rakéta.
Katapult: A katapultot használva az eszközt nagy sebességgel lehet kilőni, hogy az elérje a megfelelő magasságot. Ez a módszer hasonlóan a ballonhoz csak korlátozottan használható, mert az eszköz nem tud pontosan meghatározott pályára kerülni.
Elektromos ágyú: Az elektromos ágyú használata egy viszonylag új módszer az űrbe juttatásra. Ez a módszer a nagy sebességű lövedékek használatával működik, amelyeket elektromos ágyúval lehet felgyorsítani. Azonban ez a módszer még mindig fejlesztés alatt áll és nagyon nagy energiaszükséglettel jár.
Ezek csak néhány lehetőség az űrbe juttatásra. Az optimális megoldás függ az eszköz céljától, a rendelkezésre álló forrásoktól és az elvárt pályától is.
#23 (09:15) írta:
1. "Ballon: Egy másik lehetőség az űrbe juttatásra egy ballon használata lehet. Ez a módszer azonban csak korlátozott magasságig működik, és az eszközt nem lehet pontosan meghatározott pályára juttatni."
2. "Katapult: A katapultot használva az eszközt nagy sebességgel lehet kilőni, hogy az elérje a megfelelő magasságot. Ez a módszer hasonlóan a ballonhoz csak korlátozottan használható, mert az eszköz nem tud pontosan meghatározott pályára kerülni."
3. "Ezek csak néhány lehetőség az űrbe juttatásra."
Válasz:
1. Ballonnal semmilyen pályára sem lehet juttatni a céltárgyat, mert nem kap semmilyen gyorsítást - első kozmikus sebességre meg pláne. Űrbe sem lehet juttatni semmit ballonnal, csak a sztratoszférába.
2. Katapulttal még a troposzféra felső határát sem érheted el - tisztán fizikai okokból kifolyólag. A Cartoon Network nem dokumentumfilm-csatorna!
3. Pontosan csak egy lehetőségbe sikerült beletalálnod, de azt elfelejtetted hozzátenni, hogy minimum kétfokozatú rakéta kell a legalacsonyabb pálya eléréséhez a világűrben - ami gyakorlatilag 100 km magasságban kezdődik, és az ottmaradás feltétele az első kozmikus sebesség elérése is!
Te egy ostoba kretén vagy.
A fizikához is, meg a joghoz is. De még a szövegértés sem megy neked igazán.
Már a piaristák is:
https://www.youtube.com/watch?v=gn4tdMOOJIQ
Gondolom letartóztatták őket és azóta is a tömlöcben senyvednek az elvetemültek.
#26 (11:46) - te értelmileg visszamaradott vagy? Semmilyen ballon nem megy a világűrig, mert az emelkedéshez saját magánál sűrűbb légkörre van szüksége. A hidrogénes és a héliumos ballonok maximum a sztratoszférába emelkedhetnek!
P.S.
"Űrhajó" volt a téma - értelemszerűen emberi szállítmánnyal. Legalább az alapfogalmakat sajátítsd el a témában!
1. Nem te mondod meg, hogy hol kezdődik a világűr.
2. A kérdező úrhajót említett, de embert nem.
Hova esik a világűr kezdete, innen a földtől?
Hát, erre a kérdésre nem lehet válaszolni, ugyanis, lehat az a sztratoszféra, ami egy több 10 kilométeres réteg, de itt már csak a levegő 18 %-a található, ennek felső harmadában meg úgy kb. 1 %.
Vagy a Kármán vonal, ami 85 km és 100 km között bárhol lehet. De vehetjük azt is, hogy a holdon túl kezdődik csak igazán a bolygóközi tér, az meg közel 400 000 kilométer.
A világűr lehet az a pont, ahonnan egészben látható a föld, annak kerekded formája és a mögötte tárulkozó végtelen, fekete tér. Ez meg már 25-34 kilométer magasságban megadatik.
Ha a te hülye definícióidat vennénk alapul, akkor kijelenthetnénk, hogy ember még soha nem járt az űrben, a MIR űrállomás pedig akár egy jobb fajta trambulinról is elérhető.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!