Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A biciklihasználatot lehetne...

A biciklihasználatot lehetne jogositványhoz kötni?

Figyelt kérdés
Minimum egy eü meg kresz vizsgával lehetne csak lakott területen kerékpározni. Valaki ha a közforgalomban vesz részt és nem ismeri még a táblákat sem az nem nevetséges?
2023. márc. 23. 06:43
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
#9 vonatkozik is. Nem mehet át meg a gyalogos sem a piroson
2023. márc. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
32%
Nem lenne nagy gond, mert a 95%uknak van jogosítványa...
2023. márc. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
55%

És hány éves kortól lehetne? Mert biciklizni már 4-5 éves korban szoktak a gyerekek. Persze akkor még szülői felügyelet mellett, tehát a szülő (normális esetben) gondoskodik arról, hogy szabályosan közlekedjenek.

Én nem értenék vele egyet, túlzásnak tartom.

Viszont!!!!

Általános iskolában első osztálytól kötelező tantárgy lenne a közlekedési ismeretek. Amiben pont azt tanulnák meg, amire gyalogosként, biciklisként szükségük van. Heti egy óra elég lenne. És legalább annyi értelme lenne (de inkább több), mint a papucsállatka felépítését vagy Ohm törvényét megtanulni.

Ha rajtam múlna, én ezt már az 1970-es évek elején bevezettem volna, és akkor már nem is nagyon lenne olyan ember, akinek ne lenne alapszintű tudása erről.

2023. márc. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
65%
A biciklisnek sem kötelező bicikliznie. Lehetne Ő is utas egy autóban vagy tömegközlekedésen. Ha részt vesz a forgalomban legalább az alap szabályokkal legyen tisztában! Ha Én résztveszek valamilyen sportban, legalább a szabályaival legyek tisztában, mondjuk fociban sem fogom meg kézzel a labdát! Miért baj az,ha egy ingyenesen megszerezhető képzéshez lenne kötve, amiben legalább a lámpák színeinek, az élére állított háromszög jelentésére meg lennének tanítva, meg hogy hogy kell átkelni egy útkereszteződésen meg mi van egy egyenrangú útkereszteződésben. Miért csak az autósok felelőssége figyelni a biciklisre? És ha az éppen nem figyel akkor csapja el a biciklist? Oké, felelősségre lesz vonható, de ez mondjuk egy lebénult, meghalt biciklist nem hiszem, hogy boldogítana. Miért baj az, ha az autós is figyelne és a biciklis is, és ha az egyikük be is bambul, a másik akkor is tud reagálni. Minél lejjebb helyezkedsz el a forgalmi táplálékláncban annál sebezhetőbb vagy. Egy autóst védi a kasztni a biciklist csak a KRESZ, de ha Ő maga sincs ezzel tisztában?
2023. márc. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
71%

Nem hogy nem nevetséges, egyszerűen veszélyes a forgalomban úgy résztvenni, egy járművel, hogy a vezetője nem ismeri a közlekedési szabályokat.

A bicikli egy jármű, rendszámának is kellene lenni, hogy beazonosítható legyen, ha például balesetet okozott, vagy szabálytalanul közlekedett.

2023. márc. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
61%

Lehet puffogni a szabálytalan bicajosokra, de az nem jogsifüggő hogy áthajtanak-e a piroson vagy sem. Viszont nem egyszer láttam már hogy rendőr gyalogost vagy bicajosokat büntetett, úgyhogy nem igaz hogy csak szegény autósokat "szekálják" a zsaruk.

Másrészt meg levezettem személyautóban már vagy 1 millió kilométert de a legnagyobb probléma az utakon, utcákon továbbra is az autósok "vadkeleti" mentalitása (gyorshajtás, veszélyes előzgetés, stb.).

2023. márc. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
79%

A legegyszerűbb volna, ha az általános iskolás tanrendbe (mondjuk úgy harmadik osztály körül, tehát 8-9 évesen, amikor már a legtöbb gyerek szokott biciklizni) beemelnék az alapfokú KRESZ oktatást. Annyi elég, hogy a fontosabb táblákat ismerjék, meg tudják, hogy mikor van elsőbbségük és mikor nincs.

Ha csak a bicikliseknek teszed kötelezővé a vizsgát, akkor mi lesz a rollerekkel? Legyen arra is vizsga? Na és abból csak az elektromosra vagy mindre? Túl sok kérdést vet fel.

És a Pali bácsi a kocsmából hazafelé úgyse fogja betartani a szabályokat, akármilyen vizsgát írsz elő. Nomeg ha valaki vizsga nélkül biciklizik, mit csinálsz? Kap egy kis pénzbüntetést, azt kész, mert ettől szigurúbban venni elég durva lenne.

2023. márc. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
76%
A pénzbünti is elég, de itt alapvetően nem az a lényeg, hogy a biciklis is legyen illetve hogyan legyen büntetve, nem a penzről meg a cseszegetésről szól a történet, hanem, hogy aki résztvesz a forgalomban, és igen, roller is idevehető, bármi, ami nem a járdán történik, hanem az autók, kamionok által használt úton, arra kelljen legalább egy "lebutított" ingyenes KRESZ vizsga. Nem is feltétlenül magára a járműre kéne ez a vizsga hanem az úttest használatára. Nem a biciklire, rollerre, gördeszkára kell ez a "jogsi" , hanem az úttest használatára. Kerékpárútra, járdára, olyan szakaszokra amiken nem közlekedik autó, kamion, busz, motor, oda nem lenne kötelező, de aki az autósokkal és a többi résztvevővel akar a forgalomban résztvenni, az a pálya szabályaival legyen tisztában!
2023. márc. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
25%

18-as, a roller nem jármű!

A gyerekroller sosem volt az, mert az gyerekjáték.

A mostanában elterjedt rollerekkel meg nagy a gond! Nem lehet jármű, mert akkor valahogyan meg kell oldani az irányjelzést. Az ilyet használók szerint karral jelezni (vagyis egy kézzel fogni a kormányt), mint a bicikliseknél, nagyon veszélyes. Akkor viszont lámpa kell hozzá és persze kapcsoló, amit tud a használója menet közben kapcsolni. Ezért jelenleg nem lehet jármű. Akkor viszont csak gyalogos lehet. Akkor pedig a járdán a helye és semmiképp sem várható el tőle jogosítvány. Az egy külön probléma, hogy lényegesen gyorsabbak a gyalogosoknál, és ez balesetveszélyes.

Gördeszkával meg végképp semmi keresnivalója a gyereknek az úttesten, azt épeszű ember soha nem tekintette járműnek, hanem csak gyerekjátéknak.

Az meg egy külön vicc, hogy kerékpárosnak kerékpárútra nem tennéd kötelezővé a jogsit, de úttestre igen. Nos, városban egy kerékpárút rendszeresen keresztez egy úttestet. Így értelmetlen a felvetésed.


Nekem csak annyi látszik a hozzászólásaidból, hogy gépjárművön kívül semmi mással nem közlekedsz és nem is látod át a helyzetüket. Úgyhogy csöppet sem vagy kompetens a kérdésben.

2023. márc. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
51%
#18 A városban a legtöbb helyen eszembe sem jutna az úttesten biciklizni. Nem vagyok kamikaze. Max kis utcákon, kertvárosban megyek az úttesten, mindenhol máshol bicikliút (már ha van) és járda. Ha esetleg megbüntetnek a járdán, hát inkább kifizetem és továbbra is a járdát fogom használni, semmint hogy elüttessem magam a városi forgalomban.
2023. márc. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!