Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogosult vagyok-e valamilyen...

Jogosult vagyok-e valamilyen szociális juttatásra?

Figyelt kérdés
2006 májusban megszűnt a vállalkozásom egyben a cégem is ami egy Bt. volt.Bementem a munkaügyi központba, hogy regisztrálni szeretném magam, mint munkanélküli.Elzavartak valami olyan indokkal, hogy mivel vállalkozó voltam jöjjek vissza 2 év múlva.Addig én 2 alkalmazottnak biztosítottam munkát 6 évig.Ezt nem értettem, hogy miért.Most sem, de most megint készülök bemenni, mert az eddigi munkahelyem megszűnt ahol teljesen feketén dolgoztam.Még alkalmi munkavállalói kis könyvem sem volt.Kaphatok konkrétan munkanélküli segélyt?Vagy csak szociális segélyt?Vagy még azt sem?Vagy egyenesen éhen is halhatok az állam részéről ha nem kapok rövidesen valami alkalmi munkát?
2008. dec. 28. 13:49
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Munkanélküli segélyt nem kaphatsz, mert vállalkozó voltál.

(cseppetsem diszkrimináció!!)

Szociális segélyt kaphatsz, a helyi Önkormányzatnál, de abból nem fogsz megélni.

Alkalmi munkavállalói kiskönyvet válthatsz ki, de abból sem fogsz megélni.


Sajna itt tartunk!

2008. dec. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az onkormanyzatnal erdeklodjel, hogy mire vagy jogosult. Kaphatsz futesi tamogatast, es ha van gyereked, akkor utana is tobbfele tamogatas jar. Menjel be az onkormanyzathoz. De igen, az allamnak ennyi egy ember, akar ehen is halhat, igy ahogy irod.
2008. dec. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
18%

Az állam is csak a beszedett adókból tud segélyeket osztogatni.

Ha valaki két évig feketén dolgozott adómentesen, az ne sokat várjon az "államtól"


lehet lepontozni..

2008. dec. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
69%

Téged jól leráztak két éve..:


"Álláskeresési támogatás váltotta fel a munkanélküli járadékot 2005. november 1-jétől , a nyugdíj előtti munkanélküli segély pedig beépült az álláskeresési segélybe. Az új ellátási forma az első három hónapban az előzőnél jóval magasabb juttatást garantál. Ezzel egyidejűleg megszűnt a 2003-ban bevezetett álláskeresést ösztönző juttatás. 2006. januárjától pedig már a munka nélkül maradt vállalkozók is jogosultak járadékra."

2008. dec. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én úgy tudom, hogy aki vállalkozó volt, jár valamennyi segély, mert aki vállalkozó neki fizetni kell a vállalkozói járulékot. Most ez a jövedelem, 4%-a amit fizetni kell. Én úgy emlékszem már 2006-ban is volt ez a fizetési kötelezettség.
2008. dec. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!