Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van neve annak amikor egy...

Van neve annak amikor egy fejes közmunkásokkal csinaltatja a nyaralóját? Asszem ez nem korrupció hanem valami más.

Figyelt kérdés
2023. márc. 5. 15:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Kaláka.
2023. júl. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Na mi az, Levike! Közmunkára ítéltek, és büdös a munka?!
2023. júl. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

#11

A kaláka mást jelent. Amikor a családtagok, rokonok, ismerősök összefognak, és úgy építkeznek, azt nevezik kalákának. A 80-as, 90-es évekre volt jellemző, amikor még nem kellett műszaki ellenőr, felelős kivitelező, E-napló, és még mindenki értett mindenhez is.

2023. júl. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy a kaláka más jelent, csak vicceltem.

"Asszem ez nem korrupció hanem valami más."

De ez színtiszta korrupció, úgy hívják hivatali visszaélés, de ha fel akarod jelenteni, akkor nem árt konkrét bizonyítékokat csatolni a feljelentéshez, például egy hangfelvételt, ahol egyik, vagy több érintett elismerik a történteket.

Nehezíti a kérdést, hogy a közmunkások a legtöbb helyen erős függőségi viszonyban vannak a település vezetőjével, tehát ha a számára végeztek ingyen munkát, azt nem biztos, hogy elismerik.

2023. júl. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Szerintem van, de nem jut eszembe, akkor írták, amikor egy orvos a betegeit dolgoztatta a saját ingatlanja javítására.
2023. júl. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!