Több mint 30 éves hagyatéki eljárást hogy lehet legegyszerűbben, leggyorsabban megnézni?
A jegyzőnél kell keresni a korábbi hagyatéki tárgyaláson született végzést - amit az 1-es mondott. Másolatot kell kérni róla.
Általában a hagyatéki tárgyalást az elhunyt lakóhelye szerinti önkormányzatnál végzi a jegyző, ott érdemes próbálkozni egy másolat megszerzésével, elvileg minden ilyenről lennie kellene nekik valahol a nyilvántartásban példánynak. Bár a 30 év azért húzós.
Milyen autó az amit 30 évvel ezelőtt örököltél és most el akarod adni?
"Nem az eljárást kell megnézni, hanem a hagyatéki végzést. Ha abban nem szerepel, ki örökli az autót, akkor póthagyaték kell. "
Ok, köszönöm, gondolom szerepel benne, de előbb látni szeretném, ennek nem tudom a leggyorsabb, legegyszerűbb mòdját, remélem nem szükséges póthagyaték.
"Általában a hagyatéki tárgyalást az elhunyt lakóhelye szerinti önkormányzatnál végzi a jegyző, ott érdemes próbálkozni egy másolat megszerzésével"
Köszönöm, akkor legelőször az önkormányzathoz menjek? Azt mondta egy ismerős közben, hogy kormányablakhoz szerinte.
"Ha te lettél a tulajdonos, miért nem lett átírva?"
Nem tudom, hogy át lett-e ìrva, ezt szeretném kideríteni én is. Szerintem át lett ìrva, de nem tudom biztosan, nehéz felkutatni a hagyatéki végzést a hosszú eltelt idő miatt.
Ha nem találjátok a hagyatéki eljárást, akkor először érdemes felkeresni az illetékes bíróságot vagy az örökhagyó lakóhelye szerint illetékes járásbíróságot és kérdezni, hogy van-e hagyatéki ügy nyilvántartásukban az örökhagyó nevével. Ha van, akkor lehetőség van kérni az ügy másolatát.
Ha nincs nyilvántartásban az ügy, akkor valószínűleg az örökhagyó halála után megszűnt a hagyatéki eljárás, és a hagyaték törvényes örökösei között került szétosztásra. Ebben az esetben érdemes felvenni a kapcsolatot az örökhagyó rokonaival, vagy azokkal, akikről tudjátok, hogy résztvettek a hagyaték felosztásában, és megkérdezni tőlük, hogy van-e bármilyen dokumentum, amely igazolja a tulajdonjogotokat.
Ha egyáltalán nem sikerül megtalálni semmilyen dokumentumot, akkor esetleg szükség lehet egy póthagyatéki eljárásra. A póthagyatéki eljárás során az örökhagyó halála után történt események alapján határozzák meg az öröklési jogosultságokat, és rendelik el a hagyatéki vagyon felosztását. Az eljárás időtartama függ az egyes esetektől, de ténylegesen hosszadalmas lehet. Javasolt, hogy először keressétek meg az előbb említett lehetőségeket
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!