Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Felvettem a férjem nevét...

Felvettem a férjem nevét házasságkötéskor. Ő azóta dr. lett. Minden iratát le kell cserélnie névváltozás miatt. Nekem is kell?

Figyelt kérdés

A nevem ilyen formában van: Kovácsné Tóth Júlia (ez nem az igazi nevem)

Ő eddig Kovács Tamás volt, most Dr. Kovács Tamás lett.

Kérdés, hogy ez esetben a feleségnek is kell nevet változtatni és iratokat cserélni? Egy ismerősöm állítja, hogy KELL. Én nagyon nem szeretnék


2023. febr. 17. 18:14
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%

Ha meg vagy elégedve a jelenlegi neveddel, nem akarod a doktor előtagot akkor nem kell semmit se csinálni és maradsz: Kovácsné Tóth Júlia.


Ha szeretnéd a doktor előtagot a férjed miatt, akkor újra írat csere kell és akkor Dr. Kovácsné Tóth Júlia leszel.


Ha a férjed nevét a doktori cím megszerzése után vetted volna fel akkor is eldönthetted volna, hogy akarod e a címet a neved előtt vagy jó lesz "simán" a Kovácsné Tóth Júlia név is.

2023. febr. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%
Sose értettem, hogy milyen alapon viselhet bármilyen módon valaki dr. előtagot képzettség nélkül. Ez sehol máshol nem lehetséges. A férjem is dr. de fel sem merült bennem, hogy nekem is legyen a nevem előtt, mert nevetségesnek tartom.
2023. febr. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
61%
2, nem az ő neve előtt lesz.
2023. febr. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
15%
3: szövegértelmezés? Azt írja, hogy “a feleségnek is kell”. Szerintem nincs is olyan, hogy Dr. legyen a neved előtt. Undoritó felvetés. Nem a te érdemed.
2023. febr. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
69%

4,

Nem lesz dr akárki, csak úgy jelenik meg a nevében, dr akárkiné akárki. Ebből mindenki tudja, hogy nem ő a doktor.

2023. febr. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem is nagy baromság, hogy egy nem doktor felveheti a doktor nevet a férje miatt.
2023. febr. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
100%
Az egyetemen volt olyan tanárom akinek a férje is doktor, ő maga is doktor így ő "duplán" doktor. A neve így néz ki Dr. Tóthné Dr. Varga Anna (nem ez az igazi neve). Minden hivatalos iratnál így szerepelt a neve (tanszékvezető volt).
2023. febr. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nem kötelező.


De ha felveszed, úgyis csak úgy tudod felvenni, hogy értelmesebbek számára egyértelmű, nem te vagy a dr.

Nem lehetsz pl dr tóth-kovács, csak akkor veheted fel, ha -né toldalékkal használod a férjed nevét.

2023. febr. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem akarok dr nevet viselni csak azért mert a férjem az. Aztán lépten-nyomon magyarázkodhatnék, hogy nem én vagyok dr, hanem a férjem. Meg amúgy is... Én szeretem a nevemet így ahogyan van, nekem borzasztó furcsa érzés lenne "más tollával ékeskedni"

2023. febr. 17. 19:31
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ez akkora marhaság, hogy csak na.
2023. febr. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!