Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megáll az üzletszerűség?

Megáll az üzletszerűség?

Figyelt kérdés

Tegyükfel egy ember benyom egy ajtót, ellop 10 ezret, majd másnap három személytől ellop, egyiktől 10, masiktól 5, harmadiktól 55 ezer, mindösszesen 70 ezer forintot. Pár nap múlva elkapják, az előbbi 10 ezer ft lopásért meggyanúsítják úgy, hogy a minősítés szabálysértési értékhatárra dolog elleni erőszakkal elkövetett lopás vétsége.


A jegyzőkönyvben elmondja az utóbbi három személytől való lopást. De ezzel nem gyanúsítják meg. Amit még beismert, hogy három személytől lopott, azt is ki kell vizsgálni és majd azzal is meggyanúsítani.

Körülbelül (mivel a rendőrség malmai lassan őrölnek) egy fél év múlva beidézik, hogy a három személytől való lopással is meggyanúsítsák.


Ekkor megáll az üzletszerűség és üzletszerűséget is fognak vele közölni?

Valamint milyen gyanúsítás lesz ekkor, hogy egy szabálysértési értékhatárra dolog elleni erőszakkal elkövetett lopás vétség van, és masik helyről másik nap 3 személytől fejenként 50k alatt, azaz fejenként szabálysértési értékben lopott, de a három személtől mindösszesen 70 ezer ft ot, és innentől mi lesz a minősítés, mi lesz a gyanú neve?


Csak, mert van mikor a rendőrség nem jól minősít és a bíróság javítja ki, de olyan is van, hogy az 1 fokú bíróság x minősítésként elítéli, és ha valaki fellebbez, a másodfok, ha észreveszi, kijavítja. Azaz még jogászok is hibáznak.



2023. febr. 6. 12:41
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Üzletszerűség csak akkor állna meg, ha a végső cél a rendszeres haszonszerzés, ami itt nincs meg. Szerintem itt a folytatólagos elkövetés valósul meg, és összevonják az ügyet, és az elkövetési értéket is.
2023. febr. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!