Cegléden és/vagy Nagykőrösön mikorra tűzik ki a hagyatéki tárgyalást a halálozáshoz vagy a hagyatéki leltár elkészültéhez képest?
Párommal külföldre költöznénk, de mindkettőnk rokonságában meghalt valaki, és úgy alakult, hogy mindketten törvényes örökösök is vagyunk.
Esetemben Nagykőrösön , még hagyatéki leltározás sem volt. A rokonom augusztusban halt meg, de semmi hír, hogy mikor lesz hagyatéki leltár és tárgyalás.
Párom rokona szeptemberben halt meg, már volt tavaly hagyatéki leltár készítés decemberben, de semmi hír, hogy mikor lesz hagyatéki tárgyalás.
Azt sem tudjuk, melyik közjegyző intézi.
Mikorra várható?
Akinek van saját tapasztalata bármelyik várossal kapcsoltban, írjon kérem! Köszönöm!
Több hónap mindenhol.
Hívjátok fel a területileg illetékes közjegyzőt, és ő tudja pontosan megmondani.
4, hát, ehhez képest Zegen másfél év után sincs :(
Nekem a három hónap azért kicsit kevésnek tűnik.
#3: A közjegyző az utolsó lépcsőfok egy hagyatéki ügyben.
Kérdező: az elhunyt utolsó állandó bejelentett lakóhelye szerinti polgármesteri hivatal hagyatéki ügyintézőjét kéne megkeresni, és tőle megérdeklődni. A te esetedben pl. lehet, hogy nem találják a lehetséges örökösöket, mert mondjuk senki nem intézkedett. A hagyatéki eljárás azzal indul, hogy az ügyintéző megkapja a halottvizsgálati bizonyítvány hagyatéki példányát. Az azon feltüntetett hozzátartozót tudjuk megkeresni, hogy nyilatkozzon az örökhagyó esetleges vagyonáról, illetve az öröklésben érdekeltek személyéről. Ha nincs feltüntetve hozzátartozó, akkor meg vagyunk lőve, elég nehézkes összelapátolni az ismeretlen rokonságot. Ugyanis NEM ismerjük minden ember komplett családfáját és vagyoni helyzetét. Nem is kell ismernünk.
Ha sikerül megtalálni valakit, akkor nyilatkoztatjuk és az alapján kerül összeállításra hagyatéki leltár. Ha volt ingatlantulajdona az elhunytnak, akkor el kell készíttetnünk egy adó- és értékbizonyítványt. Ha minden összeállt, akkor tájékoztatjuk az érdekelteket. Ha nincs fellebbezés, kiegészítés, miegymás, utána megy közjegyzőhöz. (üdv: egy hagyatéki ügyintéző)
A drága lepontozó legyen kedves mesélje el nekem a hagyatéki eljárás pontos menetét, részletesen. Ha én tudom rosszul, akkor legalább tanulok belőle, és majd kioktatom a 30 éve a szakmában dolgozó főnökömet is. Csak írja már meg, hogy melyik hivatalnál van másképpen az eljárás, hogy felvehessük a kapcsolatot egyeztetés/továbbképzés céljából. (#6)
(megj.: általában az szokott okoskodni, aki még azt sem tudja, hogy a jegyző és KÖZjegyző baromira nem ugyanaz a titulus.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!