Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kinek van joga?

Kinek van joga?

Figyelt kérdés

Külön váltunk a párommal 2 hónapja.

3 gyerek is van, mind kiskorú.

Azt tudni kell, hogy megcsalt, ő akart elmenni! Mi maradtuk a gyerekekkel a közös tulajdonú házban(1/2-1/2 hányad). Most 2 hónap után, ki akar dobni a házból, mert nem talál albérletet, mert ő most egy általam megvásárolt ingatlanban él, ami szinte lakhatatlan, felújításra szorul, a ház teljes tulajdonban az enyém,de nekem még nincs pénzem hogy rendbe rakjam, addig akart ott lakni még talál albérletet. Az lenne a kérdésem kirakhat-e a közös házunkból?


2022. dec. 29. 08:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem rakaht ki, de te sem öt, neki ugyanolyan joga van ott élni, mint neked, amíg nincs meg a hivatalos vagyonmegosztás.
2022. dec. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban közös tulajdonú a ház, akkor nincs joga kidobni onnan.
2022. dec. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
64%

Ötlet:add el a felújításra szoruló ingatlant (ha jól értem az csak a tiéd) és az árából fizesd ki a közös ház férjedre eső részét. (úgy értem ügyvéd előtt vedd meg.)

Akkor egyedül a tiéd a ház, nincs vita ki lakik ott.

2022. dec. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a történet abból a szempontból lényegtelen, hogy a közös tulajdonú ingatlant a tulajdonosok mind jogosan használhatják, senki nem rakhatja ki onnan a másikat.

Házasok voltatok?

A vagyonmegosztásról a bíróság dönt és a bíróság az ami megszabhatja, hogy ilyen esetben ki maradhat az ingatlanban. De a tulajdonjog ettől nem szűnik meg, csak a váláskor az együttélés problémája miatt szoktak néha ilyen kikötést tenni.

Általános, hogy a gyerekek érdekeit nézik és az a szülő marad az ingatlanban aki a gyerekeket neveli, mert a gyerekeknek kell a lakhatását mindkét szülőnek biztosítani. De ha megoldható a közös ingatlan felosztása akkor azt is előírhatják. Volt ismerősöm aki kénytelen volt az erőszakos exével együtt lakni egy kis lakásban, az övé volt a kis szoba, a gyerek meg az ismerősöm laktak a nagyszobában, mert nem volt más lakhatási lehetősége az exnek. Ezért adták el a lakást és mentek utána inkább mind bérlakásba.

A lényeg: nem tehet ki a lakásból de te sem teheted ki őt.

Amelyikőtök bent marad attól a másik kérhet bérleti díjat a tulajdona használatáért.

Ahogy 3-as javasolta, az ilyen esetekben célszerű eladni a közös tulajdonú ingatlant és elosztani a pénzt vagy kivásárolod belőle a volt párodat. Csere is elképzelhető ha abba belemegy, hogy nem eladod a másik ingatlant hanem a közös ingatlan 1/2-része helyett azt adod neki. Persze az érték egyenlőséget meg kell tartani ráfizetéssel ha kell.

A szüleimnél - nagyon régen - ez, a közös ingatlan dolog úgy működött, hogy egy évtizeden keresztül apán feladta postán a gyerektartást, anyám meg küldte vissza ugyanazt az összeget a lakás 1/2 részének törlesztése képpen. Mivel több pénze nem volt. Amikor elég ideig ment ez a játék akkor a lakás tulajdonjoga anyámé lett, de mi laktunk benne.

De nem tehet ki téged a saját lakásodból gyerekkel sem és gyerek nélkül sem.

2022. dec. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!