Egy önálló bírósági végrehajtó helyszíni eljárás alapján betörhet egy olyan ingatlanba ahova be vagyok jelentve állandó lakcímre, de semmi tulajdon jogom nincs rajta?
Lefoglalhat bármit amit talál, ami nem az én tulajdonom? A végrehajtónak nem kötelessége utána járni, hogy az ingatlan és a benne lévő vagyontárgyak kinek a tulajdonában vannak?
Idézem:
“Megállapítom, hogy a fenti címen szereplő ingatlant zárva találtam….Tájékoztatom, hogy amennyiben az önkéntes teljesítésnek nem tesz eleget, abban az esetben…legközelebb lakatos-valamint amennyiben szükséges rendőrség-közreműködésével felnyitom! Ilyen van Magyarországon? Ez normális, hogy ha tartozik valaki akkor én mint végrehajtó bárki mástól bármit el vegyek?????
Nem a tied az ingatlan. Akkor mi ezen a meglepetés?
Ha ezt nem lehetne megtenni akkor minden adós simán csak beköltöztetné egy haverját az ingatlanba, mondván nem ő lakik ott hanem más, és akkor a végrehajtók semmit nem tudnának tenni, a tartozásokat soha nem lehetne behajtani.
A te cuccodat nem vihetik el, ezért oldd meg hogy amikor bemennek akkor legyél otthon és jó van veled valaki más is, a legjobb ha egy ügyvéd vagy olyan aki ismeri a jogot és segít neked.
De megteheted hogy feliratozod a cuccaidat a biztonság kedvéért.
A végrehajtónak joga van - ahogy előttem írták - rendőr jelenlétében az ingatlanba bemenni és az adós tárgyait lefoglalni, bírói végzés alapján. Csak azzal. Még az ingatlan tulajdona is átkerülhet hozzájuk.
Ez téged, mint bérlőt csak annyiban érint, hogy a bérleti díjadat a tulajnak kell fizetned - ezután az új tulajnak.
Akkor van gond ha nincs szerződésetek és nem vagy legálisan bérlő.
"ingatlant zárva találtam"
A következő alkalommal a kiközölt időpontban tessék "otthon" lenni és szépen mindent megbeszélni a végrehajtóval.
#7 Már a kérdésedet sem tudtad jól kiírni, akkor ne kérd számon máson, hogy visszakérdez!
A válasz: mivel oda vagy bejelentve és ezt ismerik a te lakcímedként, hát természetes hogy ott keresnek és azt feltételezik, hogy a holmijaid is ott vannak amiket le kellene foglalniuk.
Na most vagy jelzed te magad a végrehajtónak, hogy már nem laksz ott, vagy a tulaj megszünteti a kamu bejelentésedet és megbeszéli a végrehajtóval, hogy már nem az a lakcímed csak elmaradt a korábbi kijelentésed arról a címről. De ekkor is be kell őt engedniük ha be akar menni, ezért lesz ott a rendőr is, mert ahogy kamu volt az a lakcímed éppen úgy lehet kamu az is hogy nem laksz ott és nincs ott semmi amidet lefoglalhatnál.
"Az ő ingatlanját fel törhetik, és ki foszthatják mert nekem tartozásom van?"
Ez nem így működik.
Ha az adós nem tulajdonos az ingatlanban, attól még feltételezhető, hogy az ingóságai vele vannak, nem 3000 kilométerre tőle. Mivel a végrehajtó egy ingatlanban az ingóságokra kíváncsi, nem a tulajdonrészedre, ezért nyilván a jelenléted nélkül is bemehet, ha nem vagy együttműködő.
Erről előzetesen értesít és a tulajdonost is. Ha más nem, legalább a tulajdonos legyen jelen, mégiscsak az Ő tulajdonát nyitnák fel.
A végrehajtó vagy rendőr, vagy két hatósági tanú jelenlétében járhat el úgy, hogy nincs ott az ügyfél, és nyittathatja fel az ingatlant.
Az általad "kifosztásnak" nevezett dolgot pedig zár alá vételnek hívják. Ez gyakorlatilag annyit jelent, hogy jegyzőkönyvben írják össze azokat a vagyontárgyakat, amiket lefoglalnak. Otthagyják, használhatod úgy, hogy az állagára köteles vagy vigyázni, de nem adhatod el. Ha eladod, vagy bármilyen más módon kivonod az eljárás alól, zártörést követsz el, ami a Btk. szerint bűncselekmény.
Ha a vagyontárgyról egyértelműen megállapítható, hogy nem az adósé, akkor azt nem foglalhatják le. Egy férfi adós esetén a melltartót biztosan nem írják össze. :)
Egyébként is piacképes ingóságokat keresnek, nem "visznek" mindent. Azt, hogy éppen mi a piacképes, a végrehajtó tudja.
Többnyire, ha nincsenek aranyrudakkal megtámasztva a szekrényajtók, és Munkácsy festménye sem lóg a falon, akkor félnivalód nincs. Zoknid nem érdekli őket.
Azon kívül: A törvényben szerepelnek végrehajtás alól mentes vagyontárgyak. Ezeket még akkor sem foglalhatják le, ha Te magad kéred őket.
Abban az esetben, ha olyan vagyontárgyat foglalnának le, ami valójában nem a Te tulajdonod, akkor a valódi tulajdonos igénypert indíthat a végrehajtást kérő ellen. Ha tudja bizonyítani, hogy a lefoglalt vagyontárgy valóban az övé, akkor feloldják a foglalás alól.
Igényper nagyon ritkán van.
Szívből ajánlom, hogy működj együtt a végrehajtóval. Jelezd neki, hogy külföldön vagy, egyeztess vele időpontot, hogy mikor tudtok találkozni a szóban forgó ingatlanban, vagy hatalmazzál meg valakit, aki helyetted az ügyedben el tud járni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!