Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek lenne-e előnye...

Szerintetek lenne-e előnye annak, ha a világon újra legálissá tennék az életre-halálra menő szervezett küzdelmeket?

Figyelt kérdés

Tehát mint régen a gladiátorharcok vagy a párviadalok. Ahol valaki mindenképpen meghal. De mindenki magától jelentkezik.

Vajon csökkennének az erőszakos bűncselekmények?



#törvény #bűnözés #gladiátorharc
2022. okt. 26. 12:11
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nem az egyetlen egy ok, de ez is hozzájárult ahhoz. Mint ahogy abban is van igazság, amit írsz.


A párbajozás nem csak úri huncutság volt, minden társadalmi rétegnek meg voltak a párbajozási formái. Például az angol bányászok sípcsontrúgó párbajai, vagy a francia munkásosztály görényversenyei. Ez utóbbi arról szólt, hogy a nadrágjukba mindketten egyszerre beraktak egy görényt, aki nekitámadt a nemi szervüknek és az nyerte a párbajt, aki tovább bírta a fájdalmat. Biztos vagyok benne, hogy a magyar paraszti társadalomban is meg volt ennek a megfelelője.


Ezek a párbajok nem a logikus érvekkel zajló vitákat döntötték el, hanem a becsületsértést. Amikor valaki megsérti a becsületedet, az nem meg akar győzni, egyszerűen kétségbe vonja a képességedet, hogy képes lennél neki ártani. Ennek evolúciós okai vannak. Az a baj, hogy ezt túl hosszú lenne itt kifejteni és lusta vagyok gépelni. A tisztelet egy ösztön, ami azon alapszik hogy mennyi kárt tudnál okozni a másiknak. Több millió éven át ez határozta meg egy férfi értékét, státuszát a csoportban. Ő szaporodhatott, övé volt a zsákmány legjobb része stb. Ezért akit nem tisztelnek vagyis megsértik a becsületét az azért érzi magát olyan mocskosul, mert ösztön szinten ez azt jelentette, hogy kisebb az esélyei a túlélésre és a szaporodásra.

2022. okt. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Szerintem még tovább mélyülne tőle az erkölcsi elzüllés.

De jó példa erre a menekülő ember című könyv és film.

Ilyen való világ szintű szenny tv műsort csináltak az élet halál párbajokból, plusz a nézettség növelése érdekében természetesen csaltak is.

Így nem támogatok ilyesmit.

2022. okt. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

12: De a Menekülő emberben nem önként jelentkeznek, hanem elítélteket kényszerítenek a játékra.

Ott van még A kockázat ára c. francia film, amiben önként jelentkeznek, és a sztori szerint a bűnözési statisztikák csökkentek, amióta a játék megy.

2022. okt. 29. 13:02
 14/15 anonim ***** válasza:
A könyvben önkéntes.
2022. okt. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
14: Igen, hallottam, hogy a King-regényhez képest a filmes feldolgozást eléggé megváltoztatták. Még nem olvastam. Érdemes? Jobb, mint a film? (A filmet kb. egy közepesen sikerült akció-scifinek tekintem.)
2022. okt. 29. 13:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!