Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az anyanak vagy az apanak...

Az anyanak vagy az apanak itelnek egy kozel 2 eves gyereket?

Figyelt kérdés

Elegge megromlott a kapcsolatunk, en kiszerettem belole, o probalkozik visszalobbantani a langot es hiaba olyan amilyennek mindig is elkepzeltem egyszeruen nem tudok ugy hozzaallni ahogy o.

Nekem van bejelentett munkahelyem, bejelentett lakcimem, neki egyik sincs. Nem akarom eltiltani tole a gyereket de en szeretnem egyedul a szuloi felugyeleti jogot. En vagyok a gyerek anyja. Nincs rendorsegi ugyem, neki van 1 vagy 2 folyamatban levo meg regrol.

Milyen eselyekkel indulok, illetve egy ilyen per hogy zajlik? Nem vagyunk hazasok, nincs hitel, se kozos vagyon.


2022. szept. 24. 23:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Neked szerintem. De te nem tilthatod el tőle, ő az apja, neki is joga van látni.
2022. szept. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
1# nem akarom eltiltani tole, ezt irtam is. Csak nem epp egyuttmukodo semmiben es nem akarom azt, hogy a gyereket ne tudjam pl bolcsodebe vagy kesobb ovodaba, iskolaba beiratni mert o nem egyezik bele.
2022. szept. 24. 23:26
 3/6 anonim ***** válasza:
62%
Ne haragudj, de ez annyira béna kérdés. Nyilvánvaló, hogy neked ítélik, mint ahogy az is, hogy az apuka hamarosan eltűnik az életetekből és nem foglalkozik majd a gyerekkel. Ezt így szokták a férfiak. A régi családot elfelejtik, mert lesz új nő, új gyerekek. Amíg nincs másik nő, lehet hogy látogatni fogja, már csak azért is, mert megpróbál téged visszaszerezni, de ha ennek vége, ne számíts rá, hogy érdekelni fogja a gyerek.
2022. szept. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Es mennyi ido mire a birosag meghozza az iteletet? Nem vagyok az ellen hogy elviszi napkozben, de azt mondta hogyha szakitunk akkor o viszi a gyereket de ha en elakarnam vinni nem fogja hagyni...
2022. szept. 24. 23:43
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A bíróságot baromian nem érdekli, hogy ő mit "hagy" és mit nem. Óvodába stb beíratni nyilván fogod tudni, lévén hogy állami előírás, de a megosztott felügyelet helyett jobb lenne a te kizárólagos felügyeleti jogod. Keress ügyvédet, mert nem vagy képben. Ha a gyerekkel zsarol, akkor én kezdeményezném a gyámhatóság által felügyelt láthatást, mert nem merném rábízni a gyereket.
2022. szept. 25. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kizárólagos felügyeleti jogot kérj, gyerektartást, egyezzetek meg a láthatásban. Keress ügyvédet, mielőbb indítsd el a pert gyerekelhelyezésre. Mire kitűzik a tárgyalást 1-2 hónap. Nem hiszem, hogy első tárgyaláson a bíró ne tudna dönteni majd.
2022. szept. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!