Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Igényeltem új személyit, és...

Igényeltem új személyit, és kaptam ideigleneset. Azt ugyanúgy lehet használni mit a rendeset?

Figyelt kérdés

Az ideiglenesen nincs rajta a személyigazolvány szám?


Egy számot látok rajta de az csak egy sima számsor, nincs a végén két betű mint az előzőnél.


2022. szept. 5. 11:28
 1/4 anonim ***** válasza:
:)
2022. szept. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mivel még nincsen meg az új igazolványod, így nem tudod annak a számát. Szerződés kötéshez nem jó, ahogy máshoz sem aminél kell az igazolványod száma. Arra jó, hogy tudd magad igazolni, hogy te vagy XY valóban. Egyes határokon is megkövetelik, hogy érvényes személyigazolványod legyen, a románokhoz nem jó az ideiglenes személyi utazáshoz. Van ahol meg elfogadják.

Ha sürgős akkor úgy kellett volna kérni az új igazolványt.

2022. szept. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Vagyis akkor pl használtautóvásárláshoz nem jó?
2022. szept. 5. 11:55
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem, ahhoz nem jó.

Meg lehetne vele oldani, de sokkal bonyolultabbá tenné, mintha kivárjátok a szerződés kötésével az igazolványodat. Arra jó, hogy megállapodjatok és esetleg egy előszerződéssel foglalót adj a kocsira, hogy ne adják el másnak, de a rendes adásvételi szerződésbe már a személyigazolványod száma is kell az azonosítás miatt.

Azonban a rendszerben lehet hogy már látná az ügyintéző a következő igazolványod számát. Kérdezd meg a kormányablaknál, hogy meg tudják-e neked adni - hivatalosan - a személyigazolványod számát már most az ideiglenes személyid mellé és akkor azzal már tudsz autót is vásárolni, hiszen később ez lesz az igazolványod száma.

2022. szept. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!