Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Visszakövetelhetem-e a nejemne...

Visszakövetelhetem-e a nejemnek adott ajándék ékszert érdemtelenség címén, ha válunk?

Figyelt kérdés
Elvileg az ajándék visszakövetelhető, ha a megajándékozot arra érdemtelenné válik.
2010. szept. 24. 06:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha netán nyilvánosan az utcasarkon szerzi be a megélhetéséhez szükségeseket, akkor igen. Ha csak nem akar veled élni többé, vagy esetleg lett EGY!!! barátja, akkor nem.

Az érdemtelenségre komoly indokot kell megadni, az nem elég, hogy te ki akarnál vele szúrni.


Egyébként elég szánalmas alak lehetsz, ajándékot visszakérni csak bunkók szoktak.

2010. szept. 24. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%
szerintem neked önként is visszaadják
2010. szept. 24. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%
Az sem mindegy, honnan származott az ékszer. Ha régi családi darab volt, akkor esetleg visszakövetelheted. Ha a közös vagyonnak számító munkabéredből vetted a nejednek (vagy bármilyen más, közös vagyonnak számító pénzből), akkor aligha.
2010. szept. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
42%
Remélem szétver a fejeden egy cserepes virágot.
2010. szept. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Érdemtelenség... na de mi hogy fogjuk tőled visszakövetelni az oxigént, amit eddig beszívtál?
2010. szept. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Megcsalt, ezért válunk. Túl vagyunk az első két fordulón és a vagyonmegosztás maitt lenne ennek jelentősége, mert egy pénzéhes ribanc. Azt hiszem emiatt eléggé érdemtelen lett rá. Amúgy pedig nem is horja már.
2010. szept. 26. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!