Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ma volt az elhunyt Apukám...

Ma volt az elhunyt Apukám hagyatéki tárgyalása.Nos ott elhangzott egy olyan mondat a közjegyzőtől, hogy , aki nem tartja a kapcsolatot az adott szülővel aki elhunyt, kizárható a végrendeletből. Ez igaz ?

Figyelt kérdés
2022. jún. 7. 18:39
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
KizárHATó... De azt csak az örökhagyó tehette volna meg!
2022. jún. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
89%

Ha van végrendelet, és abban nem vagy benne, akkor csak a köteles rész jár, abból nem lehet kitagadni.

Ha nincs végrendelet, akkor a törvény szerint lesz az öröklés és nem vizsgálják, hogy tartottad-e a kapcsolatot.

2022. jún. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
77%
ez igy nem igaz
2022. jún. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim válasza:
100%

"Persze más szavakkal mondta, de a lényeg ez volt."


Szerintem itt van elásva a megfejtés....

2022. jún. 8. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
85%
Ilyen szinte nincs. Még az örökhagyó számára sem olyan egyszerű valakit kizárni. Legfeljebb az ellene elkövetett sulyos bűncselekmény esetén van ilyen lehetőség.
2022. jún. 8. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
85%
A kizárhatóság nem jelenti azt, hogy bárki ki lenne zárva. Ha ott voltatok a hagyatékin és elmondták, hogy mi az örökség, akkor nem vagytok kizárva és ez a lényeg.
2022. jún. 8. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Több furcsaság is volt a hagyatékin. Pl: a végrendeletben az szerepelt, hogy az Apukám autóját a felesége örökölje és minden mást is, kivéve az ingatlant amiben laktak vagyis lakik a felesége. Az ingatlan 50 %-a a feleségé a fennmaradó 50% pedig négy részre osztandó a feleség a két tesóm és köztem. A közjegyző mégis azt mondta, hogy az autó után is kapunk pénzt, amint eladásra kerül. De ha az autóból kapunk, akkor a családi ékszerekből miért nem ? Azt is elmondták, ha az ingatlanban bármilyen kár keletkezik, nekünk is fizetni kell azért. Itt a hányad alapján kell fizetni ? A másik, ha a feleség megvenné tőlünk a mi részünkre, akkor ki fizeti a közjegyzőt az adás-vételnél ?
2022. jún. 8. 05:39
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Vannak szabályok, amit tartani kell. A feleség ezek szerint nem az anyukátok, de mivel házasok voltak és feltehetően az ingatlant együtt szerezték, emiatt a feleség örökli a felét, a másik fele pedig a tiétek, bár a feleség részét ebben nem értem, alapvetően a fele az övé, a többi a tiétek. Ettől a szabálytól el lehet térni végrendelettel.


Az ingóságokból van köteles rész, azt megkapjátok, de a végrendelet miatt az a feleségé. Az ingóságba beletartozik az ékszer is, de valszeg ott az volt az elv, hogy az a feleségé, így az övé marad.


A kárnál meg az van, hogy a tulajdonosoknak kell fizetni minden fenntartási munkát, a felújítást stb. Tulajdoni hányad arányában, alapvetően.


Az ingatlan adás-vételnél a vevő szokta az ügyvédet fizetni, de lehet más megállapodás is.

2022. jún. 8. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Tehát, ha ki akar vásárolni minket a feleség, akkor elméletileg Ő fizeti az ügyvédet ? Annyira hadart a közjegyző és olyan kínos volt az egész jelenet. Mikor elhangzott, hogy ki lehetne zárni az örökségből azokat, akik nem tartották a kapcsolatot az elhunyt szülővel ez a nő mármint a feleség, elkezdett mutogatni ránk, hogy te 15 éve , te 25 éve te meg 1 éve nem tartottad a kapcsolatot az apátokkal. Annyira kínos volt, hogy a közjegyzőtől nem is mertünk kérdezni semmit, mert megfagyott a levegő.
2022. jún. 8. 07:10
 20/25 anonim ***** válasza:
79%

Most komolyan, aki 15 meg 25 éve nem is tartotta a kapcsolatot, az most mit akar???

Én se tartom a kapcsolatot apukámmal, meg is van rá az okom (alkoholista), de soha nem is gondoltam olyanra, hogy én bármit kapok tőle, vagy öröklök utána.

2022. jún. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!